Az államháztartás novemberben 95,9 milliárd forintos többlettel zárt – közölte az NGM. Novemberben ilyen magas szufficit még sohasem volt.
Szerző(k): EconomxA KSH elküldte az EDP Jelentést az Európai Bizottság statisztikai hivatalának. Az NGM előrejelzése szerint a vártnál alacsonyabb, 76,9 százalékos államadósság és 3,1 százalékos GDP-növekedés várható 2014-ben, illetve tartható a 2.9 százalékos hiánycél. 2013-ban 1,1 százalékról 1,5 százalékra nőtt a GDP.
Szerző(k): EconomxAz ukrán kormány 4,5-ről 5 százalékra változtatta a hazai össztermékhez (GDP) viszonyított idei államháztartási hiányra vonatkozó előrejelzését - jelentette be az ukrán pénzügyminiszter szerdán.
Szerző(k): MTIAz idei első féléves 82,6 százalékos államháztartási hiány nem számít magasnak, és ezúttal is a szokásos lefutás jellemzi hiányt, vagyis az első félévben magasabb a több kiadás miatt, de év végére \"kisimul\" - mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter hétfőn este a Hír TV Magyarország élőben című műsorában.
Szerző(k): MTIJúniusban 132 milliárddal 813,7 milliárd forintra nőtt az államháztartás hiánya, így a féléves deficit eléri az év végi terv 82,6 százalékát. Ilyen alacsony júniusi adat 2002-ben volt.
Szerző(k): Papp ZsoltAz államosítások miatt módosítani kell az idei költségvetést, a hiány 1100 milliárd fölé emelkedhet, ami a várható hiányt a GDP 3,6 százalékára emeli. Az uniós hiány nincs veszélyben.
Szerző(k): Papp ZsoltAz államháztartás hiánya áprilisban további 249,9 milliárd forinttal nőtt, így négy hónap után a deficit 954,1 milliárd forint, amely történelmi rekord. A kiugróan hiány oka a négynapos hosszú hétvége, így májusban jöhet a korrekció.
Szerző(k): Papp ZsoltAz államháztartás az első negyedév végén 701,2 milliárd forintos hiánnyal gazdálkodott, ez 2007 óta a legrosszabb adat. Az első negyedév végére a deficit már elérte az egész évre tervezett összeg 71,2 százalékát.
Szerző(k): Papp ZsoltA kormány nem rendelkezik ismert középtávú adópolitikai tervekkel, de annyi sejthető, hogy az elmúlt négy évhez hasonló nagyobb változások nem várhatóak. A költségvetési szigor fennmarad, így már az idén kiigazításra lehet szükség az első negyedévben elszállt hiány miatt. Az államadósságon tovább ront a paksi hitel, érdemi adósságcsökkenés nem várható 2018-ig.
Szerző(k): Papp Zsolt