Évente 10-12 tonna egy átlagos magyar háztartás széndioxid-kibocsátása. A klímaváltozás elleni harcban kulcsfontosságú legyen, hogy ezt csökkentsük, ezért Dobj le 100 kilót! néven kampány indult, amelyben egy kalkulátorral és tanácsokkal segítik a magyarokat az ökotudatos életben.
Szerző(k): Szabó DánielRohamtempóban csökkenteni kell az emberiség által felhasznált - és eldobált - műanyagok gyártását ahhoz, hogy az óceánok ne váljanak holt vizekké, 2040-re 80 százalékos csökkentés talán elegendő lehet - erre a megállapításra jutott egy grandiózus nemzetközi kutatás. A jelentést most publikálták.
Szerző(k): Szabó M. IstvánMiközben a közlekedéssel összefüggő károsanyag-kibocsátás csökkentéséről a legtöbb embernek az alternatív hajtások, az elektromobilitás jut eszébe, az autóipar számos más, kevésbé látványos módon is igyekszik csökkenteni az ártalmakat. Emellett aktivizálták magukat a döntéshozók is szerte Európában, nagyrészt hogy kevesebb legyen a halálos áldozat az utakon, de ezzel együtt jár az autók fogyasztásának csökkenése is.
Szerző(k): Szász PéterA politika és a tudomány konzervatív hozzáállása akadályozza a füstmentes dohánytermékek terjedését a világon. Sok szervezet akadályozza az információk áramlását, a dohányosok pedig nem tudják, hogy ezek a nikotinbeviteli technológiák hol helyezkednek el a dohányzással kapcsolatos ártalomcsökkentés teljes spektrumán - többek között erről volt szó a Global Forum on Nicotine 2021 konferencián.
Szerző(k): Szász PéterBár sokan reménykedtek abban, hogy a koronavírus-járvány miatti lezárások, utazási korlátozások és az életünk takarékra állítása hosszú távon is csökkenti az üvegházhatású gázok kibocsátását és lassítja a globális klímaváltozást, szakértők a világgazdaság erőteljes visszapattanására számítanak, amelynek következményeképpen újra nagy mennyiségű fosszilis energiahordozót fogunk elégetni.
Szerző(k): Szász Péter