Augusztusban a hazai földgáz felhasználás 22 százalékkal csökkent tavalyhoz képest, ami így az elmúlt nyolc év legalacsonyabb értéke. Nőtt a gázimport, és a hazai termelés is emelkedett. A tovább növekvő szerb beszállítás mellett az előző hónaphoz képest a hazai tárolókba 10 százalékkal több gáz került, elérte 62,5 százalékos a töltöttségi szintet – olvasható a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal 2022. augusztusi földgázpiaci riportjában.
Szerző(k): Szász PéterA kábeleket szándékosan vágták el két különböző helyen, a támadásért senki nem vállalta fel, és egyelőre gyanúsítottak sincsenek a szombaton az észak-német vasúti forgalmat blokkoló akciónak. A rendőrség szerint a német vasúthálózat elleni támadás „célzott és professzionális” volt.
Szerző(k): Szabó M. IstvánEzen a télen biztosan nem lehet számolni az Északi Áramlat gázvezetékekkel, de az is lehet, hogy soha többet nem - véli Aszódi Attila, a paksi atomerőmű bővítéséért felelős korábbi kormánybiztos.
Szerző(k): Domokos LászlóA dán energiaügynökség szerint a Balti-tengeren megrepedt két földgázvezeték közül az egyik már nem szivárog - írták a Twitteren.
Szerző(k): Szász PéterA sérült Északi Áramlat gázvezetékből szivárog a metán. A gáztól habzó víz több kilométer széles körben terjed a tengerben. A gáz az atmoszférába jutva magasabb ózonszintet okoz a Föld felszínén, és erősíti a globális felmelegedést - írja az Euronews.
Szerző(k): Szász PéterEgy friss prognózis szerint várhatóan lesz elég gáz Európában, még akkor is, ha Moszkva teljesen leállítja a gázszállítáokat.
Szerző(k): Csernátony CsabaA német biztonsági szervezetek meg vannak győződve arról, hogy az Északi Áramlat gázvezetékek megrongálásához egy erős robbanószerkezetet használtak. A Balti-tengeren végrehajtott szabotázsakció mögött szerintük egy idegen állam állhat.
Szerző(k): Szabó DánielSúlyos következményekkel járhat az Északi Áramlat megkárosítása.
Szerző(k): Rácz GergőAz Északi Áramlat ellen elkövetett feltételezett szabotázsakciók miatt Európa-szerte mindenhol növelték a kritikus infrastruktúrák biztonságát. Norvégiában már a hadsereget rendelték ki a fúrótornyokhoz. Magyarországon a Terrorelhárítási Központ folyamatosan monitorozza a gázrendszer biztonságát – tudta meg a Napi.hu.
Szerző(k): Szabó Dániel