A Nemzetgazdasági Minisztérium rendkívüli fogyasztóvédelmi ellenőrzést indít a legnagyobb ételfutároknál. Vizsgálják a kiszállított ételek állapotát, a kiszállítási idő betartását, de kitérnek az árakkal kapcsolatos problémákra és a fogyasztók kompenzációjára is.
Szerző(k): G. É.Egyre nagyobb az igény a házhoz szállítások iránt és egyre gyakrabban intézik a nagybevásárlást az ilyen jellegű platformokon.
Szerző(k): Z. B.Bár hivatalosan nincs megerősítve, a változtatás mögött a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) árgus szemei állhatnak.
Szerző(k): Zádori BenceAz EU friss, úgynevezett platform-irányelve szerint az ételfutárok munkaviszonyban dolgozhatnának mintegy két év múlva, ám az Economx információi szerint egy felmérés során a 90 százalékuk azt mondta, nem szeretne munkavállaló lenni.
Szerző(k): Drávucz PéterA tagországoknak két évük van arra, hogy a platform alapú munkavégzésről szóló új európai parlamenti irányelvet átültessék a saját jogrendjükbe.
Szerző(k): T. E.Közel félmillió darab sajtburgert rendeltek tavaly a magyar felhasználók a Wolt ételkiszolgáló rendszeren keresztül.
Szerző(k): Zádori BenceA Gazdasági Versenyhivatal (GVH) gyanúja szerint nem megfelelően tájékoztatták a fogyasztókat.
Szerző(k): Zádori BenceTöbb ételkiszállító vállalatnál is razziát tartottak az uniós szabályozó hatóságok, mert aggodalmaik szerint megsértették a kartellek elleni uniós szabályokat. Az Európai Bizottság nem nevezte meg a vállalatokat és azt sem, hogy melyik uniós országban razziáztak.
Szerző(k): Zádori BenceÖsszefogtak Bécsben és tüntetni kezdtek a magyar piacon is jelenlévő Foodora nevű, ételkiszállító szolgáltatás osztrák alkalmazottai. A futárok szerint áldatlanná váltak a munkakörülményeik, és fejenként már annyira kevés megrendelést tudnak házhoz szállítani, hogy abból nem tudnak megélni.
Szerző(k): Thurzó Katalin