Szabályosan lángolt az óceán a Mexikói-öbölben, a Yucatan-félszigettől nyugatra - írta a Telex.
Szerző(k): Szepesi AnitaA tudósok Déli-óceánnak nevezték el a Déli-sark körüli vizeket, mert állításuk szerint az áramlás ott olyan erős, hogy a szárazföld közelében tartja a tenger vízét, így jogos külön óceánnak nevezni - írta a hvg.hu a National Geographic cikkére hivatkozva.
Szerző(k): Szepesi AnitaAz elvitelre vásárolt élelmiszerek csomagolóanyaga és az italospalackok alkotják az óceánokban lévő műanyagszemét többségét egy spanyol kutatás szerint.
Szerző(k): Szepesi AnitaHét éves csúcsot döntött az óceánokba veszett hajózási konténerek száma. Tavaly több mint 3000 konténer esett a tengerekbe, idén áprilisig pedig ezernél több veszett el, ez körülbelül 155 millió dolláros veszteséget jelent a hajózási világszervezet (WSC) kimutatása szerint. A konténerekben a gumiabroncsoktól kezdve a folyékony etanolon át a mobiltelefonokig mindenféle árut szállítottak, ezek hiánya pedig fennakadásokat okoz a kiskereskedelemben. - írja az Euronews.
Szerző(k): Szász PéterA japán kormány eldöntötte, hogy az óceánba eresztik a 2011-ben katasztrófát szenvedett fukusimai atomerőmű radioaktív elemeket tartalmazó, már kezelt hűtővizét - jelentette japán médiaközlésekre hivatkozva a Reuters.
Szerző(k): Domokos LászlóÁprilisban 47,5 millió dollárért jelent meg az ingatlanpiacon az a birtok, amelyben egykor John Lennon és Yoko Ono élt, a napokban pedig vevőre is talált - jelentette a Palm Beach Daily News alapján a Realtor.com.
Szerző(k): Domokos ErikaMauritius miniszterelnöke, Pravind Jugnauth környezeti vészhelyzetet hirdetett az országban a japán tengerjáró hajó, az MV Wakashio megfeneklése miatt – írja a The Guardian. A hajóból folyamatosan olaj szivárog az Indiai-óceánba.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaNyolc méterrel emelte meg a tengerek vízszintjét az eurázsiai jéglemez mintegy 14 ezer évvel ezelőtti leszakadása egy új kutatás szerint, amely a jégsapka mai gyors olvadásának veszélyeire hívja fel a figyelmet - írja az MTI.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaMivel eddig is simán beengedték az élővizekbe a tríciumot a világ atomerőmvei, nem olyan nagy gond, hogy a fukusimai katasztrófa deponált folyadékokat úgy engedik az óceánba, hogy az nem teljeskörűen semlegesített. Ez a japán szakértők érvelése - és ezzel nem csak a helyi halászok nem értenek egyet.
Szerző(k): Szabó M. István