Február óta nem látott zuhanás volt tegnap az amerikai tőzsdéken, ami csütörtök reggelre a világ összes többi tőzsdéjére átszivárgott. Egyelőre nem tudni, hogy az eladási hullám folytatódni fog-e, de elég aggasztó, hogy komoly párhuzamokat lehet vonni a mostani és az 1987-es krachot megelőző állapotokkal.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásKomoly korrekció előtt állhatnak a tőzsdék, a piac rendkívül törékeny. Hamarosan 8-13 százalékos esés következhet - hívják fel a figyelmet amerikai elemzők.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásBudapest utcáin sétálva a 100 éve összeomlott Osztrák-Magyar Monarchia jutott eszébe a Bloomberg tudósítójának. Ez ihlette cikke címét: Az EU Európa következő bukott birodalmának látszik. Szerinte az egykori birodalom intő példájából tanulni kellene, és az Egyesült Államok sem nézheti tétlenül, ami az Atlanti-óceán innenső oldalán történik.
Szerző(k): Komócsin SándorVolt néhány egészen világos tanulsága a 2008-as pénzügyi válságnak, amelyeket viszonylag egyszerű változásoknak kellett volna követniük, ám meglepő módon ezek elmaradtak. Sőt a helyzet, ha lehet, még vészjóslóbbnak látszik.
Szerző(k): Komócsin SándorA 2008-as gazdasági összeomlásban a tőzsdei árfolyamok zuhanásának jóval nagyobb szerepe volt, mint a lakáspiaci válságnak. Ezért kellett a bankokat menteni - mondta a Fed akkori elnöke, Ben Bernanke a Lehman összeomlásának tízéves évfordulóján.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásA JPMorgan elemzői készítettek egy modellt a következő gazdasági válság előrejelzésére. E szerint 2020-ban következik majd be, az amerikai részvények 20 százalékot esnek, a feltörekvő piaci devizák 14,4 százalékkal értékelődhetnek le. Ez most 370 forintos euróárfolyamot jelentene.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásA politikusok minden választáson a hazájukat szerető, családjukért keményen dolgozó emberekhez fordulnak a támogatásukat kérve, amiért minden szépet és jót ígérnek, ám ez nem tartotta vissza őket attól, hogy velük fizettessék meg a tíz évvel ezelőtt történt pénzügyi összeomlás cechjét.
Szerző(k): Komócsin SándorA feltörekvő országokat a közgazdasági tankönyvekben leírt szabályoknak megfelelő válság fenyegeti, a török és az argentin pénzpiacok megrázkódtatásai az elmúlt hetekben az előszelei voltak ennek – állítja egy szakérő. A gazdasági vihar, ha kitör, Magyarországot is elérheti.
Szerző(k): Komócsin SándorAz OECD friss tanulmánya szerint ugyan a nagy, globális bankok tőkemegfelelése javult a legutóbbi válság óta, működési modelljük azonban alig változott. Az egész rendszert próbára teszi, hogy a szigorodó pénzügyi környezetben hatalmas adósságok halmozódtak fel, s ebből a szempontból Kína jelentheti a legnagyobb fenyegetést.
Szerző(k): Lovas-Romváry András