Péntektől jelentős üzemanyagár-csökkenésre számíthatunk: a benzin nagykereskedelmi áráról nem jósolnak annyira jó hírt, mint a gázolaj beszerzési áráról, viszont a gépjárművezetők örülhetnek a fejleménynek.
Szerző(k): Varga CsengeAzeri Light típusú kőolajszállítmány érkezik a Mol-csoporthoz a pozsonyi finomítóba az azerbajdzsáni ACG mezőről, amelyben a Mol a harmadik legnagyobb tulajdonos.
Szerző(k): Varga CsengeA Fitch Ratings nemzetközi hitelminősítő növelte előrejelzését a jövő évi olajárra és az idei gázárra.
Szerző(k): Varga CsengeMilliós bécsi átlagfizetésből sörözni Pozsonyban, mellé olcsó belgrádi cigarettát szívni, majd 550 forintos román benzint tankolva hazaautózni a kisrezsijű bukaresti lakásba. Anyagi szempontból ilyen lenne az ideális mindennapos élet ezen a vidéken. Az olcsó ukrán árakat nyilvánvaló okokból most figyelmen kívül hagytuk. Lehet böngészni, lehet csodálkozni. Ja, és kíváncsiságból kikértük a ChatGPT véleményét is a kérdésről.
Szerző(k): Sánta AndrásPéntektől a benzin bruttó két forinttal drágul, a gázolaj literenkénti ára ugyanennyivel csökken.
Szerző(k): Varga CsengeAz Európai Parlament elfogadta azt az uniós javaslatot, miszerint 2035-ig fokozatosan meg kell szüntetni a káros anyagokat kibocsátó járművek gyártását, és a határidő után kizárólag elektromos gépjárműveket lehet forgalomba hozni. Végső jóváhagyást az Európai Tanács adhat.
Szerző(k): Varga CsengeNemcsak az üzemanyagárak emelkedtek, hanem a szervizelési díjak is, legalább 15-30 százalékkal. Elsősorban az energiaárak és a bérfejlesztések idézték elő a drágulást, azonban a szakemberhiány is komoly kihívás elé állítja az iparágat.
Szerző(k): Varga CsengeA magyarok arra számítanak, hogy a következő egy évben tovább romlik az életszínvonaluk, az élelmiszer drágulása jelenti a legnagyobb problémát – többek között ez derül ki az Aegon friss, reprezentatív kutatásából, amiben a magyar embereket kérdezték anyagi helyzetükről, kilátásaikról.
Szerző(k): Horváth TiborAz üzemanyagok és az alapvető élelmiszerek árának hatósági szabályozása magyar modellnek számít, nem volt példa hasonlóra Magyarországon kívül más uniós tagországban az energiaválság kezelésére hozott intézkedések között. Más területeken ugyanakkor nem volt eltérő a magyar válságkezelés, noha nálunk nem járt egyszeri támogatás a megemelkedő költségek tompítására.
Szerző(k): Nagy Kristóf