Optimizmusra nem sok okot adtak a héten nyilvánosságra került német gazdasági hírek, Törökország ellenben jó hírt kapott. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök európai körútra indult, Donald Trump pedig javítani tudott a közvélemény-kutatási adatok alapján az elnöki posztért folyó harcban. Ezek voltak a hét legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennKomoly hatással lehet a német autóiparra Kína válaszlépése az amerikai és az uniós kereskedelmi konfliktusra.
Szerző(k): K. O.Elmaradt a várakozásoktól, és nem javult májusra vonatkozóan az ifo gazdaságkutató intézet németországi üzleti hangulatindexe.
Szerző(k): Horváth TiborFebruárban romlott a müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézetének németországi kiskereskedelmi ágazati üzleti hangulatindexe.
Szerző(k): Horváth TiborA derülátás elsősorban a feszes és stabil munkaerőpiacnak köszönhető.
Szerző(k): T. E.Horváth János, a Magyar Vállalatvezetők Üzleti Közösségének tulajdonos-vezérigazgatója arról is beszélt az Economxnak adott interjúban, hogy komoly kihívásokkal teli lesz ez az év is, de nincs apátia a közösség tagjai között, kifejezetten bizakodó hangulatban kezdik az új esztendőt.
Szerző(k): Vermes ÁdámEgy fokkal optimistábbak lettek az Ukrajnában működő vállalkozások, igaz ez attól is függ, hogy milyen messze vannak Oroszországtól. A többség arra számít, hogy 1-3 éven belül véget ér a háború.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsGyengült májusban az üzleti hangulat Magyarország egyik legfontosabb külkereskedelmi partnerénél.
Szerző(k): EconomxDecemberben a vártnál jobban alakult az ifo gazdaságkutató intézet német üzleti hangulatindexe, mivel javult a kilátások és az aktuális helyzet megítélése a gazdasági szereplők körében.
Szerző(k): Economx