Az Erist mint a koronavírus új variánsát július végén azonosították Angliában, de Ázsiában a megbetegedések 20 százalékát már ez a változat okozta. Boldogkői Zsolt az InfoRádióban azt mondta, Európában és az Egyesült Királyságban 10-10 százalékos ez az arány. Szerinte az Eris azért csak mostanában került be a hírekbe, mert a koronavírus az elmúlt időszakban kezdett el igazán erős dinamikával terjedni és a kórházba kerülések száma is nemrégen emelkedett meg drasztikusan, egy hónap alatt 12 százalékkal.
A Covid Eris variánsa egyre jobban fertőz az Egyesült Királyságban
Lehet, hogy sokunk élete visszatért a normális kerékvágásba, de a Covid-megbetegedések száma ismét növekszik. A becslések szerint júliusban kétszázezerrel nőtt az Egyesült Királyságban előforduló esetek száma. Bővebben >>>Az MTA doktora hozzátette: nem biztos, hogy csak az Erisnek tulajdonítható ez a tendencia, mert nem zárható ki, hogy az időjárás is jelentős szerepet játszott benne, ugyanis az elmúlt időszakban nagyon sok csapadék hullott, amely miatt az emberek sokszor zárt helyiségekbe kényszerülnek,
kedvez a vírus terjedésének a nedves és párás levegő, valamint az is, hogy az UV-sugárzás is sokkal kisebb.
Boldogkői Zsolt megerősítette, a jelenlegi tünetek nem súlyosabbak a korábbiaknál, viszont az Eris valószínűleg gyorsabban terjed, mint az egyébként is gyors más omikronvariánsok. Ez a vírus kevésbé okoz olyan komoly komplikációkat, mint a lélegeztetőgépre kerülés vagy a halál – fogalmazott a biológus. Szerinte ez azért lehetséges, mert egyrészt a vírus legyengült, illetve még van az embereknek immunológiai védelme, ami egyébként folyamatosan csökken.
Mint mondta, jelenleg nincs olyan szakember, aki pontosan meg tudná mondani, mi történik majd a következő hetekben, de hogy mennyire fogja megemelni a kórházba kerülések számát, azt nem lehet tudni,
de én azt mondanám, szinte kizárt, hogy olyan komoly komplikációk legyenek, mint amiket a második és a harmadik hullámban tapasztalhattunk.
Boldogkői Zsolt szerint senki sem tudhatja, visszatérhet-e keményebben a Covid ősszel vagy télen, de az a valószínűbb, hogy a következő hónapokban nem kell „össznépi” oltásprogramot szervezni. A biológus szerint lehet, hogy csak az immunbetegeknek, az időseknek kell majd felvenniük az oltást, de az sem kizárt, hogy még erre sem lesz szükség.
Épp az számol le az otthoni munkavégzéssel, aki a Covid idején rommá kereste magát rajta
A Zoom videokommunikációs vállalat neve a világjárvány idején teljesen egybefonódott a távmunka fogalmával, hiszen az applikáción keresztül rengetegen tartottak videokonferenciát, vagy a távoktatásban előadást diákjaiknak. Most a vállalat visszarendelte az alkalmazottakat az irodába. Bővebben >>>
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!