Levélben fordult az Egyesült Államok Pénzügyminisztériumának Külföldi Vagyonellenőrzési Hivatala (Office of Foreign Assets Control, OFAC) a globális svájci óriásbankhoz, az UBS-hez.
Az amerikai szankciós ügynökség azokat az orosz ügyfeleket kívánja ellenőrizni, amelyek a Credit Suisse felvásárlásával kerültek az UBS-hez
Kapcsolódó
– értesült a Reuters.
A Credit Suisse 2023 márciusában omlott össze, miután korábban kémkedéssel és pénzmosási botrányokkal hozták összefüggésbe. A bank ügyfeleit akkor átvette az UBS, a svájci bankfelügyelet pedig szigorúbb szabályozást irányzott elő, hogy megakadályozza a hasonló eseteket.
Most az UBS a gyanús pénzmozgások és számlák zárolásával igyekszik elejét venni a vizsgálódás nyomán esetlegesen várható szankciós büntetéseknek
– mondták az ügyet ismerő források a csatornának.
Egyelőre nem világos, hogy mennyi problémás orosz eredetű pénz parkol jelenleg a UBS-nél. A nagyságrendet azonban érzékelteti, hogy 2022-ben a Credit Suisse akkori vezérigazgatója úgy nyilatkozott: a bank által kezelt pénz 4 százaléka köthető orosz ügyfelekhez. Ez körülbelül 35 milliárd dollárnak felel meg.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Legolvasottabb

Fordulat a kereskedelmi háborúban: Kína csendesen visszalépett

Egy újabb magyar miniszter szólalt meg az uniós tagságunkról, minden megváltozhat

Rossz hír a magyar autósoknak: jöhet a gyakoribb műszaki vizsga

Az Apple trükkje: így kerülné ki a vámháborút

Pusztító olajszennyezés sújtja a horvát tengerpartot, nagy a veszély a magyar turisták kedvelt partszakaszán

A szlovákok így kezelik a lakhatási válságot, érdemes tőlük tanulni

Túl sokan vannak? Kizárhatnak 13 bíborost a konklávéból, ezen múlhat a választás

Itt az OTP rendkívüli tájékoztatása: jöhet a visszavásárlás

Újra lecsap az ezermilliárdos veszedelem a magyar költségvetésre?
