Az amerikai külügyminisztérium közleménye szerint az újabb lépések a január 10-én hozott, az orosz energiaszektort - elsősorban kőolaj-kitermelést és szállítást - érintő széles szankciós döntésre épülnek,
Azt célozzák, hogy tovább korlátozzák Oroszország harci képességét, valamint megakadályozzák a korábbi szankciók kijátszását.
Kapcsolódó
A külügyminisztérium saját hatáskörben 150 magánszemély és szervezet esetében döntött büntetőintézkedésről az orosz hadiipar szereplőit és olyan külföldi vállalkozásokat, elsősorban kínai cégeket érintve, amelyek beszállítóként működnek közre az orosz fegyveriparban. A szankcionáltak listáján szerepelnek az orosz állami atomenergetikai vállalat, a Roszatom leánycégei is.
Az amerikai pénzügyminisztérium saját döntés alapján további 100 jelentős szereplővel szemben vezetett szankciót az orosz védelmi, energia- és pénzügyi szektoron belül, köztük olyanokat is érintve, amelyek orosz-kínai pénzügyi tranzakciókat bonyolítottak le, korábbi szankciókat kijátszó módon. Az érintettek között van egy kirgizisztáni pénzintézet.
Az orosz energiaszektort érintő szankciók hatása a hét elején már a tőzsdéken is megmutatkozott: négyhavi csúcsra ugrott az olaj ára.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Legolvasottabb

Nagy a baj: rendkívüli kormányülést hívtak össze a megállíthatatlanul terjedő vírus miatt

A fasorba sincsenek az állampapírok: örülhet, aki egy másik hazai pályán fektetett be

Ausztria térdre rogyott, ez már a lakosság előtt sem titkolható

Változnak az idők: már egy mérnöknek sem elég angolul sört kérni

Megvan a bűnös, ez okozta a pénteki borzalmas földindulást

Szinte minden a benzinárak emelkedése mellett szól

Meglépte Musk: eladta az X-et, nem meglepő a vevő

Hatalmas robbanással vált a tűz martalékává Putyin limuzinja, kitört a pánik Moszkvában – videó

Mi ez a nagy fegyverkezési láz a Balkánon? – Ellenőriztük a tényeket
