A jobboldali holland kormány konkrét célokat kíván megfogalmazni a bevándorlás korlátozására és annak biztosítására, hogy Hollandia lakossága 2050-re 20 millió alatt maradjon – írta a Dutchnews hírportál.
Marjolein Faber bevándorlásügyi és Eddy van Hijum szociális ügyekért felelős miniszter kedden a parlamentben tájékoztatta a képviselőket, hogy
Kapcsolódó
a kormány az állami demográfiai fejlesztési bizottság jelentése alapján, 19-20 millió lakos közötti népességplafont javasol. Hollandia népessége jelenleg 18 millió.
„Erre a forgatókönyvre kell törekedni, miközben a migrációt kézben kell tartani" – hangoztatták a miniszterek.
A demográfiai fejlesztési bizottság szerint a mérsékelt népességnövekedés a gazdasági jólét kulcsa, ám a kormány úgy véli, hogy még ez is jelentős hatást gyakorolhat a közszolgáltatásokra, például a lakhatásra, az egészségügyre és az oktatásra.
Több munka vagy magasabb nyugdíjkorhatár?
A kormány bejelentette, hogy szigorúbb intézkedéseket vezet be a menekültügy szabályozására, és célzottabb politikát alkalmaz a migráció egyéb formáira, beleértve a munkaerő- és oktatási célú migrációt is.
Emellett további kutatást indítottak a bevándorlás számadatokon alapuló ellenőrzésének lehetőségeiről, amelyek eredményeit jövőre hozzák nyilvánosságra.
A Dutchnews azt írja: közgazdászok szerint Hollandiának több külföldi munkavállalóra van szüksége az elöregedő népesség és a munkaerőhiány kezelésére.
A kormány független migrációs tanácsadó testületének tavaly decemberi jelentése szerint 2040-ig mintegy hárommillió további bevándorlóra lenne szüksége a munkaerő feltöltéséhez és az adófizetéshez.
Mivel azonban ez nem reális lehetőség, a már itt élő embereknek többet kell dolgozniuk, vagy később kell nyugdíjba menniük – állapította meg a tanács.
A nemzeti statisztikai hivatal legfrissebb adatai szerint Hollandiában az idei év első három negyedévében 85 300-al nőtt a lakosság száma, míg a tavalyi év ugyanezen időszakában mért adat mintegy 108 ezer volt. A népesség növekedésének lassulását a statisztikai hivatal a bevándorlás visszaesésének és a társadalom elöregedésének tulajdonítja.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!