A 41 éves Zhang, aki 2021-ben távozott a ByteDance vezérigazgatói posztjáról, a 18. a sorban, akit Kína leggazdagabb emberévé koronáztak a Hurun China Rich List első közzététele óta eltelt 26 év alatt – írta meg a Reuters. Az egyesült államokbeli vagyonával kapcsolatos jogi csata ellenére a ByteDance globális bevétele 30 százalékkal, 110 milliárd dollárra nőtt tavaly, ez is hozzájárult Zhang személyes vagyonához.
A lista:
- második lett az ásványvízmágnás, Zhong Shanshan, aki tavaly az élen végzett, de erre az évre vagyona 24 százalékkal 47,9 milliárd dollárra esett,
- harmadik helyen végzett a Tencent's alapítója, Pony Ma végzett,
- a negyedik helyre csúszott Colin Huang, a PDD Holdings alapítója a tavalyi harmadikról, annak ellenére, hogy diszkont-központú e-kereskedelmi platformjainak – a Pinduoduo és a Temu – bevétele továbbra növekednek.
A listán szereplő milliárdosok száma 142-vel 753-ra csökkent.
Rupert Hoogewerf, a Hurun jelentés elnöke szerint ehhez az is hozzájárulhat, hogy nehéz évet zárt a kínai gazdaság és a tőzsdék is.
A legdrámaibb vagyonesések a kínai ingatlanszektorban történtek – tette hozzá –, miközben a fogyasztói elektronika egyértelműen gyorsan emelkedik, a Xiaomi alapítója, Lei Jun az idén például 5 milliárd dollárral gyarapítja vagyonát.
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!