Azok a kisállatok, akiket nem szoktatott hozzá a szobakennelhez a tenyésztő, sírással, nyüszítéssel, ugatással vagy vonyítással jelezhetik a stresszt akkor, amikor egyedül maradnak benne. Ez teljesen normális viselkedés egy olyan kölyöknél, akit épp elszakítottak addig megszokott családjától.
Ha helyesen trenírozzuk, a kennel az új családtagot önállóságra szoktatja, továbbá egy biztonságos helyet jelent a számára, ahová visszahúzódhat, ha pihenésre vagy nyugalomra van szüksége.
A we love dogz sorra vette az okokat, miért sírhat egy kiskutya a szobakennelben.
- Ha még soha nem találkozott kennellel, azért, mert ismeretlen helyen van. Megijedhet, vagy frusztrálttá válhat a mozgáskorlátozás miatt.
- Ha épp most vitték haza, és egyből kennelbe tették éjszakára, könnyen meglehet, hogy egyedül érzi magát, és hiányoznak neki az alomtársai.
- Ha a gazdi elmegy otthonról, és a kiskutya a kennelben marad, szintén sírdogálhat az egyedüllét miatt.
- Ha a család otthon van, és a kiskutya hallja a zajokat, de nem tud csatlakozni, akkor frusztrált lehet, és azért nyöszöröghet, hogy kiengedjék.
- Ha túl hosszú időt töltött a ketrecben, akkor nyüszíthet azért, mert WC-re kell mennie.
A portál arra is ad ötleteket, hogyan lehet leszoktatni a kiskutyát a sírásról.
Próbáljuk meg először figyelmen kívül hagyni
Ha a kiskutyát a ketrecbe helyeztük, és elmentünk, próbáljuk figyelmen kívül hagyni az első sírásokat. Ha azonban a sírás több mint két percig folytatódik, adjunk egy rövid verbális választ, például egy nyugtató szót. Ezt a lépést kétszer-háromszor megismételhetjük.
Nyugtatás és vigasztalás
Ha a sírás fokozódik, és egyre hosszabb ideig tart, menjünk vissza a szobába. Ha a kiskutya valódi stresszt él át, akkor fontos megnyugtatni. A kiskorban átélt traumatikus élmények hosszú távon befolyásolhatják a kutya stressztűrő képességét.
Csökkentsük a kiskutya egyedül töltött idejét
Fontos azonban megtanulnia egy kutyának, hogyan legyen el egyedül. Tehát ha a kiskutya továbbra sem hagyja abba a sírást, akkor lassabban és fokozatosabban kell hozzászoktatni az egyedülléthez.
Kössünk a kennelhez pozitív élményeket
Gondoskodjunk róla, hogy a kiskutya kellemes élményeket társítson a kennelhez. Helyezzünk a kennelbe puha ágyat és játékokat, valamint befújhatjuk kutyák számára készült feromonos sprayvel is, hogy még nyugtatóbb legyen a környezet. Kiemelten fontos ugyanakkor, hogy a kennel soha nem funkcionálhat büntetésként! Mindig egy biztonságos és nyugalmas helynek kell lennie a kutya számára.
Biztosítsunk elegendő vécészünetet
A kiskutyák csak rövid ideig tudják tartani a szükségüket, fontos, hogy elegendő lehetőséget kapjanak a maguk könnyítésére. Egy egyszerű képlet segíthet: a kiskutya hónapokban mért életkorához adjunk hozzá egyet, és megkapjuk, hány órán át tudja visszatartani a szükségleteit.
Gondoskodjunk elegendő mozgásról
Ha a kiskutya kellően elfárad, könnyebben elalszik vagy pihen a kennelben. Egy hosszabb, aktív játékidő segíthet abban, hogy gyorsabban megnyugodjon.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Legolvasottabb

Újabb szigor jön az egészségügyben

Kamatugrás: közel 8 százalékra vált az egyik legnépszerűbb állampapír

Kelet-európai bíborost bízott meg utolsó kívánságának teljesítésével Ferenc pápa

Erdő Péter megvalósíthatja a több száz éves magyar álmot, mutatjuk a legfrissebb számokat

Jobbak vagyunk, mint Ausztria, és ezt maga az Eurostat állítja

Ez a nyelv egyre fontosabb a munkaerőpiacon

Radikális változás jön: átszabják a külügyminisztériumot, benne a nagykövetségeket is

Újabb európai országot támadnak az oroszok

Nagy Márton bejelentést tett: újabb szektorba avatkozhat bele az állam
