A MOB a Pesti Vigadóban tartja a tisztújító közgyűlését, amelynek keretében az elnök, két alelnök és hét elnökségi tag megválasztására kerül sor. A vezető tisztségre a szervezetet 2022 februárja óta irányító Gyulay Zsolt az egyetlen jelölt, aki szeretné folytatni a munkát az ötkarikás testület élén. 

Az alelnöki posztra csak a tisztséget eddig is betöltő Deutsch Tamás, a Sportegyesületek Országos Szövetségének elnöke és Wladár Sándor, a Magyar Úszó Szövetség elnöke a jelölt. 

Az elnökség fennmaradó hét helyére 15-en pályáztak, közülük a MOB honlapja szerint pénteken Baji Balázs, Kovács István, Márton Zsolt Krisztián és Molnár Tamás visszaléptek.

Jelenleg így Bacsa Péter (Magyar Birkózó Szövetség), Berki Krisztián (Magyar Torna Szövetség), Csisztu Zsuzsa (Magyar Sportújságírók Szövetsége), Imre Géza (Magyar Vívó Szövetség), Kolbenheyer Zsuzsanna (Magyar Jégkorong Szövetség), Kovács Antal (Magyar Judo Szövetség), Nagy Tímea (Halhatatlan Magyar Sportolók Egyesülete), Pálinger Katalin (Magyar Kézilabda Szövetség), Sinkó Andrea (a MOB-elnökség delegáltja), Szabó Tünde (Magyar Úszó Szövetség) és Szász Emese (Magyar Olimpiai Bajnokok Klubja) pályázata van érvényben – így többségbe is kerülhetnek a nők a vezetőségben.

Eddig csak egy női tagja volt a grémium választott részének, Pálinger Katalin személyében.

Négy tag automatikusan, hivatalából eredően tagja a MOB elnökségének, ők Schmitt Pál, a NOB tiszteletbeli tagja, Fürjes Balázs, a NOB állandó tagja, Kamuti Jenő, a Nemzetközi Fair Play Bizottság elnöke, valamint Baji Balázs, a MOB sportolói bizottságának elnöke.

A magyar felnőttek több mint fele soha nem sportol, és ezt a legtöbben azzal indokolják, hogy nincs kedvük hozzá, illetve nincs idejük rá – derült ki az aktív életmóddal foglalkozó nyári kutatásból.A felmérésből az látszik, hogy az anyagi helyzet meghatározza a mozgást: a jó anyagi helyzetűek 51 százaléka, míg a rossz anyagi helyzetűek 17 százaléka mozog hetente.A településtípus és a nemek esetében körülbelül tízszázalékos különbség van a férfiak és a Budapesten élők javára.A kutatás eredményei szerint 55 százalék a soha nem sportolók aránya. Nagyjából a felnőttek harmada viszonylagos rendszerességgel sportol.A kutatás szerint a legtöbben (48 százalék) otthon szoktak mozogni.A testmozgást végzők 18 százaléka edzőterembe vagy fitneszközpontba jár.A felmérés szerint a legtöbben (91 százalék) azért sportol, hogy egészségesebb, fittebb legyen.Még több adatot itt ismerhet meg mozgási szokásainkról >>>