A Fejér vármegyei Martonvásáron Magyarország első űripari gyártóközpontjának alapkövét még 2024 májusában helyzeték el,

a négyezer négyzetméteres komplexum 2026-tól műholdak és korszerű űrrendszerek tervezésének, gyártásának és tesztelésének ad majd otthont. 

  • A projekt várhatóan 85 új munkahelyet teremt, amelyek magas hozzáadott értékkel rendelkező pozíciók lesznek.
  • A cél, hogy 2027-28-ra már legördüljön a gyártósorról az első műhold.

Sárhegyi István,  a 4iG Space and Defence Technologies vezérigazgatója a Facebook-oldalán közölte, hogy a Remtech központ építése a terveknek megfelelően halad.

Hozzátette:

a Remtech Európában egyedülálló módon, moduláris technológiával 400 kilogrammig terjedő komplett kisműholdak és rendszerek gyártását, összeszerelését, integrációját és tesztelését végzi majd.

Gál Gergely, a Remtech projekt vezetője bemutatta az építkezés különböző részeit és kiemelte, hogy 

az épület hamarosan eléri a legmagasabb pontját, így tavasszal már a várva várt bokréta ünnepséget is megtartják.

A feol.hu beszámolója szerint látogatáson bemutatták, hogyan helyezkednek majd el az épületben a különböző funkcionális területek, mint például a 7 méter magas összeszerelő csarnok, a műholdgyártó részleg, a tisztatér és az irodák. A munkálatok ütemterve alapján nyárra már tető alatt folytatódnak a fejlesztések, az épület addigra beburkolják, és ezt követően megkezdődnek a belső munkálatok, a gépészeti rendszerek kiépítése, valamint a speciális űrgépészeti technológiai megoldások integrálása.

A 4iG Nyrt. új holdingvállalatot alapít 4iG Űr és Technológiai Zrt. néven, amelynek főbb piaci területe lesz az űripar- és műholdfejlesztés, dróngyártás és drónvédelem, valamint a védelmi digitalizáció - közölte a 4iG Nyrt. tavaly májusban.