„Hello! I’m not Johnny Cash” – így kezdődik az a dal, amit a „There I Ruined It” nevű YouTube-csatornára töltöttek fel. Cash minden egyes fellépésén bemutatkozott a közönségnek, a feldolgozásnál legalább ebben korrektek voltak – „Nem Johnny Cash vagyok”.

A csatorna mottója egyébként körülbelül annyi, hogy „szeretettel tönkreteszik a kedvenc dalaidat” – bár Cash és a „Barbie Girl” című szám összeboronálása valószínűleg a countryénekesnek fájt volna jobban.

Johnny Cash 2003-ban halt meg, néhány hónappal felesége halála után – előtte még egy feldolgozást ő is elkészített: a Nine Inch Nails „Hurt” című dalához nyúlt hozzá sajátosan.

A Cash-féle Barbie Girlt pénteken tették közzé, és hétfő hajnalban közel félmillió megtekintésnél járt. A feldolgozást Greta Gerwig „Barbie” című filmjének premierje elé időzítették – az eredetit az Aqua nevű együttes jegyzi a '90-es évekből.

Dustin Ballard, aki az említett YouTube-csatornát vezeti, azt mondta az Insidernek, hogy

a mesterséges intelligenciával készült feldolgozásokat élő színpadra szeretné vinni.

A portállal közölte azt is, hogy az ilyen videókat elkészíteni mindössze néhány napig tart, a mesterséges intelligencia használata pedig „egy plusz munkaréteget jelent”, amikor a remixeli a dalokat. Szerinte a mesterséges intelligencia „számtalan kreatív lehetőséget nyit meg”.

„Először magam veszem fel a vokált, hogy a lehető legjobban utánozhassam az eredeti énekest. Ezután az egyik saját dalukat használom (például a „Folsom Prison Bluest”, nem pedig az eredeti „Barbie Girlt”), hogy növeljem azt az illúziót, hogy ez egy „valódi” dal az előadótól, bár nyilvánvalóan mindez csak vicc. Végül pedig egy mesterséges intelligencia hangmodellt használok, amelyet az eredeti előadó dalrészleteiből képeztem ki, hogy a hangomat az ő hangjává alakítsam át” – fogalmazott az Insidernek Dustin Ballard.

A portál hozzáteszi, hogy azért egy átlagos felhasználónak nehéz lehet egy AI-modell hangmintákra való kiképzése a semmiből. Sok ilyen feldolgozás ma már lehetséges a hangklónozó programoknak köszönhetően, amelyek lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy híres művészeket másoljanak a már kiképzett AI-modellek segítségével.

 

 

 

Még előttünk a mesterséges intelligencia forradalma, de ahol bevezették, szeretik a munkavállalók

Jelenleg is tart a mesterséges intelligencia globális forradalma, amely jelentősen átalakítja többek közt a munkahelyeket is. Arról ugyanakkor ma még keveset tudunk, hogy ezek a változások milyen következményekkel járnak majd. Egyelőre inkább munkahelyeket teremthet az AI-forradalom, ráadásul az első munkavállalói tapasztalatok is jók.