Kiemelkedően teljesített a Kaposvári SZC Noszlopy Gáspár Közgazdasági Technikum, a budapesti BKSZC Gundel Károly Vendéglátó és Turisztikai Technikum, a budapesti Európa 2000 Gimnázium, a Tatabányai SZC Kossuth Lajos Gazdasági és Humán Technikum, valamint a Miskolci SZC Baross Gábor Üzleti és Közlekedési Technikum is.
Az esemény fő támogatója a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM), a Pénzügyminisztérium (PM) és a Magyar Nemzeti Bank (MNB), fővédnöke Kandrács Csaba, az MNB alelnöke, Varga Mihály pénzügyminiszter és Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter volt.
A többség (56 százalék) szerint a 16-30 évesek nem igazán kezelik ügyesen a pénzügyeiket, és csak 20 százalék van ezzel ellentétes véleményen. Az idősebbek kapcsán ugyanakkor pont fordított a helyzet, vagyis róluk jóval kedvezőbben nyilatkoztak a megkérdezettek: felük véli úgy, hogy a 30 feletti felnőttek jól vagy inkább jól kezelik a pénzügyeiket, egyharmaduk szerint pedig nem túl ügyesek ezen a téren. Itt vannak még adatok >>>
Tóth Tibor, a Pénzügyminisztérium (PM) makrogazdasági és nemzetközi ügyekért felelős államtitkár szerint
a mindennapokban és a gazdaság fejlődése szempontjából egyaránt fontos a pénzügyi tudatosság. Egész Európában gondot jelent, hogy az emberek többsége nem ismeri a pénzügyi befektetések tárházát, főként még mindig bankbetétekben takarékoskodnak, és Magyarországon is nemzetgazdasági szinten is veszteség, hogy több ezer milliárd forint áll a számlákon lekötés és érdemi hozam nélkül
– fejtette ki.
Kandrács Csaba, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke úgy vélte,
a pénzügyi ismeretek fejlesztését nem lehet elég korán kezdeni, és ez élethosszig tartó folyamat.
Hozzátette, hogy az online csalók elleni védekezésben is segít a felkészültség, és e téren akár a család legfiatalabb tagjai is segíthetnek a szüleiknek.