A cég kedden közzétett eredménybeszámolója szerint adózott eredménye 2,93 milliárd dollár, részvényenként 2,13 dollár lett a szeptember 7-én záródott három hónapban az előző év azonos időszakában elért 3,09 milliárd dollár, részvényenként 2,24 dollár után. Az egyszeri tételek nélküli részvényarányos nyereség 2,31 dollár volt, felülmúlta a szakértők által várt 2,29 dollárt és az előző év azonos időszakában jegyzett 2,25 dollárt.

A PepsiCo bevétele ugyanakkor éves bázison 0,6 százalékkal, 23,32 milliárd dollárra csökkent, elmaradva az elemzői konszenzusban szereplő 23,80 milliárd dollártól.

Az 1,3 százalékos organikus (árfolyam-ingadozásoktól és vállalati akvizíciós hatásoktól megtisztított) bevételnövekedés az átlagos eladási árak mintegy 3 százalékos növekedésének és az értékesítési volumen 2 százalékos csökkenésének köszönhető.

A PepsiCo az utóbbi negyedévekben részben a magasabb nyersanyagköltségek miatt emelte árait, a  kereslet azonban a növekvő árak hatására gyengült, különösen Észak-Amerikában.

A cég az eredmények ismeretében rontotta idei előrejelzését, eszerint a korábban jelzett legalább 4 százalék helyett immár alacsony egyszámjegyű százalékos organikus bevételnövekedést vár. A PepsiCo emellett azonban megerősítette, hogy továbbra is legalább 8 százalékos egyszeri tételek nélküli részvényarányos nyereségnövekedésre számít.

Bezárásokba kezd a Coca-Cola, de nem azért mert Lázár János hadat üzent

Németország legnagyobb italgyártóját, a Coca-Colát is utolérte az üzleti helyszín válsága: kedden bejelentették, hogy öt telephelyet, köztük a kölni termelőüzemet is bezárják fő nyugati partnerünknél. Erről itt írtunk többet >>>