Immár szinte minden második, 18-65 év közötti magyar munkavállaló keres új munkahelyet, vagy nyitott új állás lehetőségére.
A megkérdezettek 12 százaléka aktívan pályázik, míg 34 százalékuk ugyan nem kezdeményezi a munkahelyváltást, de nyitott lenne rá, ha új pozíciót ajánlanának neki
Kapcsolódó
– derül ki a Profession.hu friss felméréséből.
Az aktívan munkát keresők körében jelentősen, 25 százalékra nőtt azok aránya, akik jelenleg alkalmazásban állnak valahol. Egy évvel korábban még 16 százalékon, tavalyelőtt pedig 14 százalékon állt ez a mutató.
A munkahelyváltásnál a legfőbb mérlegelési szempontok változatlanok tavaly óta:
egyértelműen a fizetés és a juttatási csomag szerepel az álláskeresők fontossági sorrendjének élén. Ezt követi a munkahely elhelyezkedése, a munkarend és a munkaidő, majd a munkakörülmények.
Továbbra is meghatározó döntési tényező egy váltáskor, hogy milyen a légkör és milyenek a leendő munkatársak, ez minden harmadik munkavállaló számára fontos szempont.
A szakemberek szerint a jelenleg máshol foglalkoztatott potenciális jelöltek nincsenek rákényszerülve egy új állás minél gyorsabb megtalálására, így az ő bevonzásukhoz elengedhetetlen a folyamatos tájékozódás az egyes szektorokra jellemző, aktuális munkaerőpiaci trendekről, hogy a konkurenciához viszonyítva versenyképes alternatívát tudjanak kínálni a cégek. Ennek egyik kulcseleme a transzparencia.
Ezért is javasoljuk a bérezés feltüntetését az álláshirdetésekben, ami nemcsak a megfelelő célcsoport megszólítását segíti elő, hanem hozzájárul a toborzási folyamat hatékonyságához, csökkentve az idő- és költségráfordítást is”
– emelte ki Dencső Blanka, a portál piackutatási és üzletfejlesztési szakértője.
Arra is felhívta ugyanakkor a figyelmet, hogy egyre tovább fontolgatjuk a munkahelyváltást és a következő pozíció megtalálása is több időbe telik, mint egy évvel korábban. Az új lehetőségre nyitott válaszadók átlagosan két hónappal hosszabb ideig gondolkodnak a váltáson a döntésük meghozatala előtt (13 hónap), mint tavaly ugyanebben az időszakban (11 hónap).
Hasonlóan lassuló folyamat figyelhető meg az álláskeresés második, aktív szakaszában is:
azok körében, akik munkahelyet váltottak az elmúlt egy évben, az arra fordított idő az első lépéstől a munkába állásig számottevően nőtt, a 2024 év elején mért 3-4 hónapról 5-6 hónapra.
„A meghosszabbodott váltási idő legfőbb oka az, hogy a munkaerő toborzása lassult, míg a munkavállalói aktivitás továbbra is élénk, ezáltal egyre fokozódik a verseny az üres pozíciókért” – világított rá a szakértő.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Legolvasottabb

Rossz hír érkezett: alapjaitól kell újjáépíteni az M1-M0 csomópontot

Patkányok portyáznak a dél-alföldi városban, már a lakásokban is megjelentek

Inkább rá se nézzen a számlájára, ha ide fektetett be

Elárulták az amerikaiak, miért vették le Rogán Antalt a szankciós listáról

Visszahívás: ne egye meg ezt a terméket, szalmonellás lehet

Ez történik a Trump-vámok miatt a piacon

Itt a vége: brutálisan megdrágul a meleg lakás ezeknél a fogyasztóknál

Napelem telepítéskor inkább a szomszéd, mint a napsütés számít

Drámai választ adott az MNB elnöke az elszálló forint árfolyamra
