Olyan nyáron vagyunk túl, amikor a járattörlések- és késések gyakoriak voltak. Van ami tervezhetetlen, míg van, ami igenis tervezhető, ha repülésről van szó. Mielőtt a Kiwi.com bevezette volna továbbfejlesztett garancia programját Magyarországon, Csehországban, Lengyelországban, Romániában és Szlovákiában, megkérdezte az ott élő fiatalokat, hogy mi miatt aggódnak az utazás tervezésekor és az utazás során.

A magyar 18 és 37 év köztiek a régióban megkérdezett országok hasonló korosztályához képest messze jobban aggódnak amiatt, hogyan jutnak el a célállomásukra vagy haza, ha törlik a járatukat.

Utánunk a cseh fiatalok körében a 2. legmagasabb az esetleges járattörlések miatt izgulók aránya. A román fiatalok állnak a leglazábban ehhez a kérdéshez. 

A járattörlések után az elveszett poggyász kérdése foglalkoztatja leginkább honfitársainkat, mintegy 35 százalék aggódik amiatt, hogy nem lesz mit felvennie vagy itthon később kapja csak meg a csomagját. Ugyan ez a második legtöbbet említett stresszfaktor nálunk, ha repülésről van szó, de messze kevésbé aggódnak emiatt a magyar fiatalok, mint a régió többi megkérdezett országában. A cseh fiatalok körében például 46 százalék ez az arány.

Az átlagnál inkább foglalkoztatja azonban a felmérésbe bevont magyarokat (minden harmadikat) az, hogy úgy érzik, hogy nem rendelkeznek minden információval, dokumentummal, ami az utazáshoz szükséges.

Ugyanez vonatkozik magára a repülőjegyfoglalási procedúrára is. A régiós átlagnál több magyar fiatal tanácstalan amiatt, hogy vajon hol érdemes keresnie, hol találhatja meg a legolcsóbb lehetőséget. 
Az említett többi országhoz képest azonban a magyar fiatalok aggódnak a legkevésbé amiatt, hogy nem kapnak visszatérítést, ha törlik a járatukat. Persze így is a felmérésben részt vevő magyarok 28 százalékát foglalkoztatja ez a kérdés, de csak összehasonlításképp: a szlovák megkérdezettek körében 38 százalék ez az arány.

Különösen bízunk magunkban a becsekkolás kapcsán, hiszen míg az online check-in lemaradásáról és emiatt a ráfizetéstől átlagosan minden ötödik megkérdezett tart, addig a magyar fiataloknak pusztán a 12 százaléka.