Január 23-án újabb ügyben indult bírósági eljárás Schadl Györggyel szemben a Fővárosi Törvényszéken, ismételten végrehajtók közötti korrupciós ügy miatt emelt vádat ellene a nyomozó főügyészség. Az ezzel összefüggésbe hozható négy vádlott közül a csütörtöki tárgyaláson csak egy ember ismerte el a bűnösségét, Schadl György ezúttal is ártatlannak vallotta magát.

Az ügyészség vádja szerint a vállalkozó elmulasztotta egy korrupciós bűncselekmény feljelentését a hatóságoknál, amikor tudomást szerzett arról, hogy két végrehajtó-helyettes felajánlja a segítségét egy végrehajtójelöltnek, akinek ezért cserébe az ügy harmadrendű vádlottja számára az iroda osztalékának egy részével kellett volna meghálálnia ezt, emellett helyettesként is alkalmaznia kellett volna őket. Schadl György erről azok alapján szerzett tudomást, hogy a két helyettes mindezt az ő irodájában beszélte meg. A vállalkozó felszólította őket arra, hogy ezt az egyezséget azonnal bontsák fel, aminek a felek eleget is tettek, de az ügyészség szerint a bűncselekményt Schadl nem jelentette.

Az Indexnek Schadl György a tárgyalás után azt mondta, a vádhatóság egy olyan bűncselekmény elkövetésével vádja, amire az elmúlt öt évben ezen az ügyön kívül nem volt példa Magyarországon.

A gond csak az, hogy ezt a bűncselekményt csak hivatalos személy követheti el, én azonban a kar elnökeként nem voltam az. Fegyelmi vizsgálatot sem indított az ügyben a Végrehajtói Kar hivatalvezetője, aki viszont valóban hivatalos személy

– jelentette ki

2021 év végén derült ki, hogy Schadl Györgyöt, feleségét és intézőjét őrizetbe vették a budapesti repülőtéren, mert korrupciós bűncselekménnyel gyanúsítják a végrehajtói kar elnökét, majd Völner Pált is gyanúsítottként hallgatták ki az ügyészség munkatársai. A vád szerint az Igazságügyi Minisztérium államtitkárának befolyása volt arra, hogy kiket neveznek ki a végrehajtói pozíciókba, és ebben kért segítséget tőle Schadl György, amiért a végrehajtók elnöke 2-5 millió forintot adott át a politikusnak.

Schadl azt a vádat nevetségesnek tartja, hogy ő maga kineveztetett volna embereket a végrehajtói pozíciókba, amihez az államtitkár segítségét kérte volna, hiszen rendőrségi videó van arról, hogy Völner Pál adott át neki – mint a végrehajtói kar elnökének – egy ajándékcsomagot.

Az ügy kezdetben titkosítva volt, a gyanúsítás elolvasását követően az ügyvédem is csak annyit kérdezett tőlem, hogy ki akarja egy ekkora blődlivel levadászni ezt a Völner Pált, és annyit mondott, hogy te ebben csak egy statiszta vagy

– mondta Schadl.

A vádiratban az áll, akkor is éppen pénzt adott át Völner Pálnak, amikor  Ausztriában síelt, sőt, a titkárnője akkor vitt neki az egyik végrehajtótól pénzt, amikor GPS-adatok szerint nem is ugyanazon a településen tartózkodtak. Schadl szerint, ha orvosok lennének, a társadalom megbecsültebb tagjai, akkor nem lenne akkora a felhajtás a téma körül. Így viszont, miután az ügyészség vádat emelt ellene, az emberek elkönyvelték bűnösnek.

A meggyanusított végrehajtók a bíróságon elmondták, hogy kölcsönt kaptak Schadl Györgytől, amelynek törlesztését az osztalékokkal tudták megoldani. Erre azért volt szükségük, mert az iroda indításának tetemes költségeivel csak akkor szembesültek, amikor már megkapták a kinevezésüket. Schadl úgy véli, rá kellett volna kérdezni a jelentkezőknél, hogy van-e az iroda indítására 50-100 millió forintjuk, akkor nem érte volna meglepetés őket.

A kar Schadl Györgyöt jelölte ki, hogy legyen az ügyben érintett végrehajtók mentora, aki az üggyel kapcsolatban már megtanulta, hogy többet senkinek ne adjon kölcsön, akkor sem, ha arról szerződést sem kell kötniük, mert azt a jogszabály nem írja elő.

A vállalkozó szerint, noha a politika igyekszik befolyást szerezni az ügyben, olyan információ nem jutott el hozzá, hogy a tárgyalás végkimenetele már előre el lenne döntve, így bízik a bíróság függetlenségében. Az ügyészség egyes tagjaival kapcsolatban azonban már felmerültek aggályok benne.

Nem engem akartak leszedni a sakktábláról, én csak egy járulékos veszteség vagyok. Az eljáró ügyész is csak egy porszem, neki is van egy főnöke, aki megkapta az utasítást valakitől, magasabb szinteken, hogy ezt az ügyet végig kell csinálni velünk szemben

– fogalmazott a vállalkozó, aki szerint az ügyészségen azt várták, hogy majd dőlnek a dominók, ha feldobja Völner Pált, de ez nem sikerült.

Schadl György és Völner Pál ügye január 28-án folytatódik a Fővárosi Törvényszéken, továbbra is tanúmeghallgatásokkal.