A Népszava az Európai Bizottság (EB) legfrissebb adai alapján arról számolt be, hogy

Ahogy arról már az Economx is írt, 

az EUB még 2020-ben marasztalta el Magyarországot a migrációs és menekültügyi szabályok miatt, az ítéletet pedig azóta sem hajtotta végre a kabinet.

A bírák megállapították, hogy a magyar törvények nem felelnek meg az európai előírásoknak a migráció és menekültügy területén, ugyanis az országba belépő menedékkérők nem férnek hozzá a megfelelő eljáráshoz és jogorvoslati lehetőséget sem kapnak. Ezen felül a határmenti tranzitzónákban is illegálisan tartották a menedékkérőket. Mivel a kormány nem orvosolta a jogellenes helyzetet - csak a tranzitzónákat zárták be -, az EB ismét a bírósághoz fordult a végrehajtás kikényszerítéséért. Erről született tavaly júniusban döntés.

A döntés óta már tavaly szeptemberben, novemberben és idén januárban, majd márciusban is kapott a kormány fizetési felszólítást.

A 200 millió eurós alapbírságon felül tavaly június óta napi egymillió euróval növekszik a hazánkra kirótt büntetés, januári állásnál a számláló még 410 millió eurónál, nagyjából 165 milliárd forintnál állt.

A fizetés elmaradása esetén az EB a többi, hazánknak szánt uniós kifizetésekből vonja le a büntetést. Eddig hat kifizetésből vonták le az összegeket, ráadásul az elmaradt fizetésekre kamatokat is számolnak. Ebből összesen valamivel több, mint két és fél millió eurónyi (egymilliárd forint) kamatköltség gyűlt össze.

Ezen felül jelenleg a két részletben küldött, összesen mintegy 120 millió euróról már elküldték a fizetési felszólítást Budapestnek, de a büntetés levonása csak a fizetési határidő lejárta után várható

- írta a lap.