A szakemberek elkészültek a több mint 60 éves létesítmény lézeres térszkennelésével. A különleges eljárás segítségével láthatóvá vált a pilonok, a lelátó, a toronyépület és a küzdőtér virtuális pontfelhő modellje, valamint látványképek és 3d animációs filmek is készültek. A szkennelt állomány az épület részleges bontásához és átépítéséhez is alapvető információkkal szolgál, és az utókor számára is dokumentálja a Puskás Ferenc Stadion jelenlegi állapotát. A lézeres térszkennelést a Középülettervező Zrt. alvállalkozójaként a Humansoft Kft. végezte el.
Nyáron bemutattuk a látványterveket és a munka azóta is feszített tempóban halad, hamarosan az úgynevezett engedélyes tervek is elkészülnek. Közben folyamatosan egyeztetünk az európai szövetség szakértőivel, hogy valóban minden igényt kielégítsen az új stadion. Biztos vagyok benne, hogy időre készen leszünk, és az új stadionnak egész Európa a csodájára jár majd - mondta a beruházásért felelős miniszteri biztos. Vígh László hozzátette, hogy hatalmas lökést ad a következő évek munkájához az UEFA múlt pénteki döntése, amelynek értelmében Budapest Európa-bajnoki mérkőzéseket - három csoporttalákozót és egy nyolcaddöntőt - rendezhet 2020-ban.
A Nemzeti Sportközpontok Több mint stadion mottóval a nyár közepén mutatta be Magyarország új nemzeti stadionjának terveit. A 68 ezer néző befogadására alkalmas, legmagasabb nemzetközi kategóriába sorolható Puskás Ferenc stadion ugyanis a labdarúgás mellett több mint húsz olimpiai sportágat szolgál majd ki, emellett nagyszabású koncertek és egyéb kiemelt rendezvények helyszíne lesz. Az új arénában 180 szobás szálloda, konferencia-központ, irodaház, sportmúzeum, diagnosztikai labor, üzletek, éttermek, mélygarázs, panoráma futópálya, konditerem és még saját rendőrőrs is helyet kap.
A korábban ismertetett menetrend szerint 2014 végére készülnek el a stadion kiviteli tervei, 2015-ben lezárul a közbeszerzési eljárás, majd megkezdődik az építkezés. A beruházás befejezése és a stadion átadása 2018-ban várható.