Évtizedes probléma a munkaerőhiány az építőiparban, ezt pedig sok helyen betanított, képzetlen munkásokkal igyekeznek enyhíteni – írja a Világgazdaság.
A szakemberképzés láthatóan nem tartotta a lépést a szektor bővülésével: tavaly közel 374 ezren dolgoztak az építőiparban, míg tíz évvel ezelőtt 247 ezren.
Utoljára a rendszerváltáskor dolgoztak ennyire sokan az építőiparban, mint most – mondta Németh László, az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) elnöke. Az utóbbi években romlott az ágazat színvonala, mert sok olyan tevékenységhez nem kell szakmai végzettség, amely korábban mestervizsgához volt kötve, például a festéshez.
A színvonal folyamatosan hígul fel, sokan beperlik a kivitelezőt, amelyről gyakran kiderül, építőipari regisztráció nélkül dolgozott –fogalmazott az elnök.
Az új építési és beruházási minisztérium fellendítheti a szakemberképzést Németh szerint, és hamarosan tárgyalni is leül Lázár János tárcájával. Az érdekvédők sokkal szigorúbb előírásokat szeretnének, visszaállítanák a mestervizsgához kapcsolódó jogosultságokat.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!