Habár továbbra is az irodai ingatlanok a legnépszerűbbek a befektetők körében, 2015 végén és 2016 első felében jelentősen megnövekedett a logisztikai és ipari ingatlanokat érintő tranzakciók száma is: a DLA Piper tanácsadása mellett lebonyolított ügyletek mintegy 25 százalékát tette ki a logisztikai ingatlanok adásvétele, főként az e-kereskedelem és az autóipar egyre nagyobb térnyerésének köszönhetően.
A magyar kereskedelmi ingatlanpiac egészséges növekedését jelzi az elmúlt pénzügyi évben lezárult tranzakciók és ügyletek száma, valamint a külföldi befektetők visszatérése is a magyar piacra - mondta Kui Szilárd, a DLA Piper Horváth és Társai Jogi Iroda ügyvédje. Az iroda ügyleteinél a vásárlók 71 százaléka volt külföldi befektető, többnyire Európán kívüli, amerikai és közel-keleti országokból.
Az a tény, hogy minden negyedik tranzakció fejlesztési célú ingatlanokra, telkek és felújításra váró épületekre vonatkozott, arra utal, hogy az ingatlanpiaci ciklus új fázisába léptünk: a hosszú évek óta tartó keresletnövekedés után a kínálati oldal is bővülhet az elkövetkező években. Ezt a tendenciát erősíti, hogy csak a vevők 12 százalékát tették ki fejlesztők: azaz ma már nem csak a fejlesztők látnak lehetőséget az ilyen ingatlanokban, hanem az intézményi befektetők és a magánszemélyek is. A most beinduló fejlesztések eredményei várhatóan 2017 utolsó negyedévében, 2018 első negyedévében jelennek majd meg a piacon - mondta Kui Szilárd, a DLA Piper Horváth és Társai Jogi Iroda ügyvédje.