A végső vételár szempontjából a csúcstartó egy, a főváros budai oldalán található, természetesen energiahatékony, modern, magas minőséget képviselő, újépítésű luxusvilla, amelyért 1 milliárdot meghaladó összeget fizetett az új tulajdonosa. A luxusotthon tekintélyes alapterülete közel 600 m2. 

Ám ez kevésnek bizonyult a legnagyobb alapterületű ingatlan címért folytatott verseny során, ugyanis az idei évben egy, a Szentendrei-szigeten megbúvó, XVIII. század első felében épült ház érdemelte ki a maga 867 négyzetméterével. 

A 2024-ben értékesített, legcsekélyebb méretű ingatlan egy 7 négyzetméteres, XX. kerületi lakás volt, amely 10,8 millió forintért talált gazdára.

Vételár tekintetében a sor másik végén ezúttal az ország keleti felében elhelyezkedő kistelepülések bontásra váró, vagy felújítandó házai szerepeltek, amelyek közül a legolcsóbb egy 1,2 millió forintért értékesített, 35 négyzetméteres ingatlan volt Tolna vármegyében. 

Négyzetméterárban rekordernek egy 2,6 millió feletti egységáron értékesített, XI. kerületi, nagyon jó állapotú, 80 négyzetméteres lakás számított, de volt, aki a 2,3 millió forintot sem sajnálta négyzetméterenként egy balatonlellei, 36 négyzetméteres, lakható állapotú ház vásárlása során. 

A fővárosban nem meglepő, ha több mint 100 évvel ezelőtt épült házban található lakások kerülnek a piacra, ennek ellenére a Duna House közreműködésével 2024-ben értékesített ingatlanok között ezúttal a legkorosabb egy 1711-ben épült kastély, amely Zala vármegyében, Lovásziban található. A különleges ingatlan alku nélkül, irányáron került új tulajdonosához.