Korózs Lajos - aki az Országgyűlés népjóléti bizottságának elnöke is - bejelentette, hogy csütörtökön 13 órára összehívta a testületet, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériumának vezetése tájékoztatást adjon a koronavírus kapcsán megtett intézkedésekről.
Az ellenzéki politikus teljes kudarcnak nevezte a kormány elmúlt tízéves lakáspolitikáját, szerinte ugyanis az egész országban lakhatási válság van. Összevetette: a szocialista kormányok nyolc éve alatt 280 ezer, 2011-től viszont csak 88 ezer új lakás épült Magyarországon.
Nem a legelesettebbek lakhatási problémáiról van szó, most már az alsó- és a középosztály is gondokkal küzd, megfizethetetlenek számukra az ingatlanok, a kormány lakhatási politikája viszont kizárólag a felsőközéposztályt és a tulajdonszerzést célozza - mondta Korózs Lajos.
Változtatni kellene a kormányzati politikán és ismét be kellene vezetni egy normatív lakástámogatási rendszert, amelyet 2012-ben megszüntettek. A hajléktalanoknak pedig külső férőhelyeket, albérleti támogatást kellene biztosítani és szociális bérlakásokat kellene építeni - mondta a politikus.
Bangóné Borbély Ildikó, az MSZP országgyűlési képviselője közölte, az elmúlt tíz év Fidesz-KDNP-kormányzása zsákutcába jutott. Míg 2003 és 2010 között 770 ezer, addig 2011 és 2018 között 724 ezer gyermek született, 46 ezerrel kevesebb, azaz mintha egy Nagykanizsa méretű város eltűnt volna Magyarországról. Szerinte ma a fiatalok előtt két lehetőség van: a vándorbot vagy a koldusbot. Minden tizedik szülőképes korú nő külföldön van és minden hatodik-hetedik magyar gyermek külföldön születik.
Az ellenzéki képviselő szerint ha az elmúlt tíz évben nem működött a jobboldali népesedéspolitika, akkor balra kell fordulni. Egy fiatal párnak megfelelő megélhetés és fizetés kell ahhoz, hogy el tudjon indulni az életben - véli a politikus.