Több mint 4,4 millió lakást tartottak nyilván Magyarországon 2015. január 1-én. A laksűrűség a népességfogyás és a lakásállomány gyarapodása nyomán csökkent, 2014-ben országosan száz lakásra 223 lakó jutott.
A laksűrűség a fiatalabb korösszetételű és magasabb termelékenységű térségekben, a főváros körül, valamint az északkeleti járásokban magasabb az átlagosnál, ami a nagyobb családmérettel áll összefüggésben.
A 2010-2014 között épült lakások aránya a teljes lakásállomány belül átlagon felüli Közép-Magyarország, Nyugat- és Közép-Dunántúl járásaiban, a nagyobb városokat magukban foglaló járásokban és a Balaton környékén. A lakások 48 százalékát Budapesten és Pest megyében, további 9 százalékát Győr-Moson-Sopron megyében adták át.
Az országban 2010-2014 között tízezer lakosra átlagosan 12 új építésű lakás jutott. Győr-Moson-Sopron megyében ennek közel kétszerese, de Budapesten, Pest, Csongrád és a Balatoni építkezések miatt Somogy megyében is átlag fölötti volt a mutató.
A lakások 95 százalékában volt 2014-be vezetékes víz, ennek aránya a külterületi ingatlanok magas száma miatt 2 Csongrád megyei járásban 70 százalék alatti. A csatornázás országos aránya 77 százalék, a vezetékes gázellátás a települések 91 százalékán kiépült. Nagyok a területi különbségek, míg a közép-magyarországi és az alföldi térségben 2 kivételével mindegyik járás településein elérhető volt a vezetékes gáz, a Dunántúl déli részeinek egyes járásaiban a települések legfeljebb fele rendelkezett vezetékes gázzal.
Javult a lakásállomány komfortossága, a 2011-es népszámláláskor a lakások 61 százaléka minősült komfortosnak, ez 10 százalékponttal több a 10 évvel korábbinál.
A lakáspiac fellendülése a használt lakások növekvő forgalmának köszönhető. Az átlagos eladási árak a fővárosban, és tágabb környezetében, valamint a nagyvárosok járásaiban kiugróan magas.
Budapesten 2014 végén 910 ezer, a térségben több, mint 460 ezer lakást tartottak számon. A kétezres évek lakásépítéseinek közel fele Budapestre és a főváros környékének kitelepülési célpontjaira irányult. Budapest lakásállományának 1,6 százaléka, a vonzáskörzetben pedig a lakások 3 százaléka épült 2010 óta.
A lakáspiac mélypontján, 2012-ben összesen 86 ezer ingatlan cserélt gazdát. A forgalom élénkülése nyomán 2014-ben 100 ezer lakást adtak el, ezzel párhuzamosan az árak is emelkedni kezdtek. 2014-ben országosan 10 millió forint volt az átlagár, a budapesti átlag ezt 4 millió forinttal meghaladta.