A brit kormány nem fogja átvenni a „szennyező fizet" elv bevezetésére irányuló új uniós szabályokat, amelyek elsődleges célja, hogy a gyógyszer- és kozmetikai cégek fizessenek az általuk okozott folyószennyezésekért — írja a The Guardian.
Az új szabályok értelmében a mezőgazdasági hulladékból és a szennyvízből származó káros anyagokat az eddigieknél nagyobb mértékben kell majd eltávolítani a folyókból. Az irányelv a legelső, amely tartalmaz előírásokat a mikrószennyezést okozó vegyi anyagokra is. Emellett a mikróműanyagok szisztematikus ellenőrzését is bevezetik, ez alól pedig az „örök vegyi anyagok" vagyis a PFAS-ok sem képezhetnek kivételt.
Az aktualizált irányelv a kiterjesztett gyártói felelősség elnevezésű kulcsfontosságú intézkedést is bevezeti, amely azt jelenti, hogy a kozmetikai és gyógyszeripari vállalatoknak hozzá kell járulniuk a szennyvizek kezelésének költségeihez, ha azok vegyi szennyezést okoznak.
Az új szabály értelmében a legszennyezőbb iparágaknak a mikroszennyező anyagok eltávolításának 80 százalékát ki kell fizetniük.
Az EU szerint ez elengedhetetlen az Európa-szerte tisztább folyók, tavak, felszín alatti vizek és tengerek érdekében.
Az Egyesült Királyságnak sürgősen el kell fogadnia az EU intézkedéseit, hogy a szennyezők fizessenek az általuk okozott problémák orvoslásáért, valamint hogy a káros vegyi anyagok használatát közvetlenül a forrásnál be lehessen tiltani. Jelenleg az Egyesült Királyság lakossága és környezete továbbra is egyre több olyan káros vegyi anyagnak van kitéve, amelyeket az uniós országokban be van tiltva.
– mondta Chloe Alexander, a CHEM Trust vezető kampányfőnöke.
Libby Peake, a Green Alliance vezető politikai elemzője elmondta, az Egyesült Királyság kormánya gyorsan cselekedett, hogy 2018-ban betiltotta egyes mikrogyöngyök használatát a lemosható kozmetikai termékekben, és ezért joggal kapta is meg a dicséretet. De ez a tilalom, amelyet a kormány még mindig világelsőnek nevez, tartalmazott néhány tátongó lyukat, amelyeken továbbra is rengeteg mikróműanyag csúszik át.
A britek lehetnek a legnagyobb nyertesei az ingatlanpiac fellendülésének
Az Egyesült Királyságot idén a nemzetközi befektetők visszahelyezhetik a bizalmukba, húsz százalékos fellendülést várnak.Bővebben--->
A gazdaság és az üzleti élet legfrissebb hírei az Economx.hu hírlevelében.
Küldtünk Önnek egy emailt! Nyissa meg és kattintson a Feliratkozás linkre a feliratkozása megerősítéséhez.
Ezután megkapja az Economx.hu Hírleveleit reggel és este.