1600-nál is több utórengést jelentettek a Fülöp-szigetek déli részéből a hatóságok hétfőn, miután a térséget 7,4-es erősségű földmozgás rázta meg, amelyben legkevesebb egy ember meghalt. A legnagyobb utórengés 6,8-es erejű volt, és fészke mintegy 100 kilométerre volt az erősebb földmozgás epicentrumától. A helyi vulkanológiai és szeizmológiai intézet arra figyelmeztette a helyieket, hogy még heteken át lehet számítani utórengésekre, de ezek egyre ritkábbak és gyengébbek lesznek.
Az intézet vezetője arra is felhívta a helyiek figyelmét, hogy
ne menjenek vissza otthonaikba, amíg statikusok át nem vizsgálták őket, mert nem biztos, hogy biztonságosak, és egy nagyobb utórengés romba döntheti őket.
A földrengés eddig ismert egyetlen halálos áldozata egy várandós nő volt, akire rádőlt a fal, négy további ember megsérült. A földrengésben két híd megrongálódott és használhatatlanná vált, ám az áramszolgáltatást a legtöbb helyen már sikerült helyreállítani.
Cunamiriadót rendeltek el Délkelet-Ázsiában
Nagy erejű földrengés volt a Fülöp-szigetek partjainál, szökőártól tartanak. Bővebben >>>Több holttest is előkerült, miután kitört a Marapi vulkán Indonéziában.
Legkevesebb 11 ember meghalt, 12 másik pedig eltűnt, miután kitört a Marapi vulkán az indonéziai Nyugat-Szumátra tartományban – közölték a helyi hatóságok. A tájékoztatás szerint 49 embert sikerült biztonságba helyezni, és többek evakuálása folyamatban van.
Tizenegy embert holtan találtunk – tudatta Abdul Malik, az indonézi kutató és mentő ügynökség vezetője Padangban, a tartomány székhelyén hétfőn. A helyi katasztrófavédelem szerint a 2981 méter magas Marapinál hónapok óta megnövekedett tevékenységet észleltek, a vasárnapi kitörés pedig öt percen át tartott. A hatóságok három kilométeres körzetben lezárták a hegy környékét.
Indonézia az úgynevezett csendes-óceáni tűzgyűrűn fekszik, tektonikus lemezek találkozásánál, ahol rengeteg az aktív tűzhányó, csak Indonéziában több mint 120 aktív vulkán található.
Rettegnek a vulkántól, szükségállapotot hirdettek Izlandon
Az evakuálásról szóló döntés azután született, hogy az izlandi meteorológiai hivatal nem tudta azt kizárni, hogy a jelenleg formálódó magmaalagút elérheti Grindavík városát. Bővebben >>>
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!