A tisztiviselők hivatalosan nem indokolták meg, miért rendelték el a kiberműveletek beszüntetését, ahogy az sem tisztázott, hogy mennyi időre áll le vele a Trump-kormány.

Ugyanakkor a BBC úgy tudja, hogy még azelőtt megszületett a döntés az ügyben, hogy Donald Trump és Volodimir Zelenszkij találkoztak volna a Fehér Házban.

Amióta Trump visszatért az elnöki székbe, jelentősen enyhítette Amerika Moszkvával szembeni állásfoglalását, mivel alig várja, hogy megállapodásra jusson a több mint három éve tartó háború befejezéséről.

A kiberműveletek leállítását a kormányból Pete Hegseth védelmi miniszter rendelte el az amerikai kiberparancsnokságnak adott új iránymutatásban.

Kérdéses azonban, hogy az USA visszavágása a kibertérben mennyire erős az állítólagos orosz hackertámadások, választási beavatkozások és szabotázsakciók ellen, amelyekkel főként az Ukrajnával szövetséges országokat célozták meg.

Mike Waltz nemzetbiztonsági tanácsadó később tagadta, hogy tárgyaltak volna a politika megváltoztatásáról, azonban elismerte, hogy minden bevetnének annak érdekében, hogy a háborúnak véget vessenek.

A New York Timesnak adott nyilatkozatában a demokrata Chuck Schumer, a szenátus kisebbségi vezetője „kritikus stratégiai hibának" nevezte a lépést.

Trump védelmi minisztere szerint a lengyelek példaértékű szövetségesek

Pete Hegseth új tisztségében első tengerentúli útja Varsóba vezetett, ez pedig elmondása szerint nem véletlenül alakult így.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.