Kaliforniában elfogadott új szabályozásnak köszönhetően rövidesen csaknem hatmillió tanulónak kell letennie az okostelefont az iskolában. Gavin Newsom kormányzó tegnap aláírta a jogszabályt, mely a jövőben tiltja, illetve korlátozza az okostelefon-használatot az állam területén működő közoktatási intézményekben.
A jogszabály alapjait hasonlóan más régiókhoz és amerikai államokhoz ezúttal is az adta, hogy az okostelefon-használat bizonyítottan káros lehet a mentális egészségre, illetve rontja a tanulmányi teljesítményt, eredményt – írja a HWSW.
Kapcsolódó
Az okostelefon-használatot ezzel együtt így már tizenöt amerikai államban korlátozzák majd – a lista meglehetősen gyorsan bővült, miután Florida tavaly megnyitotta a sort.
Kaliforniában eddig sem lehetett mindenhol okostelefont bevinni az iskolákba: Los Angeles megyében már korábban törvényt rendelkezett erről, a mostani rendelet azonban – az IT szektor legismertebb központját, Szilícium-völgyet is magába foglaló – államban élő mintegy 5,9 millió tanuló mindegyikére kiterjed majd.
Nem vártunk a kormányra, rendbe tettük a mobilok betiltásáról szóló jogszabályt
Mi az előnye és a hátránya az iskolai telefontilalomnak? Hogy tanulják meg így a gyerekek használni a technológiát a hétköznapokban és védekezni az online zaklatások ellen? Ezeket a kérdéseket tettük fel a ChatGPT-nek, válaszul pedig komplett jogszabályokat kaptunk.Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Legolvasottabb

Hatalmas gáz- és olajmezőre bukkantak a tengeren

Kiderült, mennyit visz haza ma egy átlag magyar

Kijózanító pofon érkezhet a piacokra

Aggasztóan nőtt a betegszám: rengeteg fiatal élete van veszélyben

Kritikus lehet az idei nyár Európában, be kell húzni a féket

Nagy a baj: rendkívüli kormányülést hívtak össze a megállíthatatlanul terjedő vírus miatt

Nem áprilisi tréfa, amit holnaptól látni fog a kutaknál

Szépen lassan elfogynak a magyarok, de legalább külföldiekből nincs hiány

Rémesen indul a hét: összeomlott a japán tőzsde
