Keresés indult egy kis tengeralattjáró után, amellyel turistákat szállítanak a Titanic roncsához az Atlanti-óceánon – közölte hétfőn a bostoni parti őrség.
A Titanic két roncsdarabja egymástól 600 méterre, 3821 méteres mélységben található az Atlanti-óceán fenekén, 648 kilométerre Newfoundland partjaitól.
A BBC arról számolt be, hogy egyelőre nem tudni, hogy hányan voltak, illetve voltak-e egyáltalán emberek a jármű fedélzetén, amikor nyoma veszett.
Esetenként kis tengeralattjárókkal visznek le turistákat és szakértőket az 1912-ben elsüllyedt utasszállító hajó roncsához.
Micsoda képsorok: nézze meg 3D-ben az elsüllyedt, ketté roppant Titanicot
A világ leghíresebb hajóroncsát soha nem látott módon tárták fel. Az Atlanti-óceánban 3800 méter mélyen fekvő Titanic első teljes méretű digitális letapogatása mélytengeri térképezéssel készült. Egyedülálló 3D-s nézetet biztosít az egész hajóról, úgy, mintha nem is vízben lenne. Bővebben>>>Nem lehet tudni, hányan tűntek el a személyzeten kívül
A mélytengeri expedíciókra szakosodott OceanGate Expeditions nevű magáncég nemrég a közösségi médiában tette közzé, hogy elindított egy ilyen utat.
A vállalat, amely eddig még nem reagált az értesülésekre, rendszerint
250 ezer dolláros (85 millió forint) részvételi díjat kér nyolcnapos expedícióin egy férőhelyért a karbonszálas tengeralattjáróin „nem mindennapi élményt és valami különleges felfedezését” ígérve.
A belfasti Harland és Wolff hajóműhelyben készült luxusgőzös 1912-ben az Atlanti-óceánt átszelő első útján jéghegynek ütközött és elsüllyedt.
A Titanic roncsait 1985-ben találták meg 650 kilométerre Új-Fundland partjaitól. A maga idejében legnagyobb hajó maradványai 3800 méter mélységben nyugszanak az Atlanti-óceán fenekén.
A fedélzetén lévő 2200 utasból és legénységből anno több mint 1500-an vesztették életüket.