Donald Trump megválasztott amerikai elnök arra kérte az Egyesült Államok Legfelsőbb Bíróságát, hogy halasszák el a TikTok közelgő betiltását, amíg egy ezzel kapcsolatos „politikai határozaton” dolgozik. Trump ellenzi a TikTok betiltását, és hivatalba lépését követően arra törekszik, hogy politikai eszközökkel megoldja a felmerülő problémás kérdéseket – írta meg a BBC.
A bíróságnak január 10-én kell meghallgatnia az Egyesült Államok törvényével kapcsolatos érveket, amelyek előírják a TikTok kínai tulajdonosának, a ByteDance-nek, hogy eladja a közösségi médiacéget egy amerikai tulajdonú vállakozásnak, különben január 19-én – egy nappal Trump hivatalba lépése előtt – kitiltására kerül sor. Amerikai tisztviselők és törvényhozók azzal vádolták a ByteDance-t, hogy kapcsolatban áll a kínai kormánnyal – amit a cég tagad.
Az Egyesült Államokban 170 millió felhasználóval rendelkező alkalmazásra vonatkozó tiltást a Kongresszus áprilisban fogadta el, Joe Biden elnök pedig aláírta a törvényt.
A TikTok és a ByteDance több jogi kifogást is benyújtott a törvénnyel szemben, elsősorban azzal érvelt, hogy az veszélyezteti az amerikai szólásszabadságot, de kevés sikert ért el. Mivel eddig a cég egyetlen potenciális vevővel sem találkozott, végső esélye a tilalom kiiktatására az Amerikai Legfelsőbb Bíróságon volt.
Trump múlt héten találkozott a TikTok vezérigazgatójával, Shou Zi Chew-vel floridai Mar-a-Lago birtokán.
Az Egyesült Államok igazságügyi minisztériuma szerint a TikTok állítólagos kínai kapcsolatai nemzetbiztonsági fenyegetést jelentenek – és több állam kormánya is aggodalmát fejezte ki a népszerű alkalmazással kapcsolatban. December elején egy szövetségi fellebbviteli bíróság elutasította a törvény megsemmisítésére irányuló kísérletet, mondván, hogy ez a Kongresszus és az egymást követő elnökök hatásköre.
Trump nyilvánosan kijelentette, hogy ellenzi a betiltást, annak ellenére, hogy első elnöki ciklusában támogatta a betiltást.
Szerinte a TikTok hozzájárult győzelméhez, mert ott nyerte meg a fiatalokat – állította egy decemberi sajtótájékoztatón, bár a fiatal szavazók többsége inkább ellenfelét, Kamala Harrist támogatta.
Elege lett az európai országnak: teljesen betiltották a TikTokot
Albánia kormánya meg van győződve arról, hogy az országban nemrégiben azért öltek meg egy 14 éves fiút, mert egy, a TikTokon elindult vita fajult verekedéssé, majd gyilkossággá egy iskolában. A TikTok kézzel-lábbal tiltakozik a vád ellen. Erről itt írtunk többet >>>Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!