Jelentőst engedményeket tesz a Lufthansa az Európai Bizottságnak, hogy az unió jóváhagyja az üzletet, melynek révén Európa legnagyobb bevételű légitársasága komoly részesedést szerezne az olasz állami tulajdonú ITA Airwaysben – közölték a Politicoval az ügylet részleteire rálátó források.
A Lufthansa az elmúlt 20 évben három kisebb európai légitársaságot vásárolt fel. Az uniós tisztviselők szerint jelentős versenyjogi aggályokat vet fel a cég további terjeszkedése, az így szerzett domináns pozíció számottevően torzítaná az európai légi közlekedési piacot.
A Lufthansa korábban kötelezettséget vállalt: két évig különválasztja a saját és az ITA üzletágát. A Bizottság viszont 10 éves kötelezettségvállalást kért.
Olaszország kontra Bizottság
Margrethe Vestager, a Bizottság versenyjogért felelős biztosa hangsúlyozta: amennyiben nem sikerül jóváhagyni a versenyjogi dilemmákat, a Bizottság megvétózza az üzletet.
Az új ajánlat az utolsó kísérlet a Bizottság aggályainak megválaszolására.
Matteo Salvini olasz miniszterelnök-helyettes az ANSA hírügynökség múlt heti jelentése szerint „Olaszország elleni súlyos támadásnak, ellenséges cselekedetnek” minősített az üzlet megvétózását.
Giorgia Meloni, miniszterelnök már szeptemberben szóvá tette, hogy a Bizottság blokkolja a kormány által javasolt üzletet.
Az ITA fennmaradása lehet a tét
Carsten Spohr, a Lufthansa vezetője szerint az se biztos, hogy az ITA az üzlet nélkül egyáltalán fenntudna maradni.
A német vállalat arról is egyeztetett az Európai Bizottsággal, hogy a Lufthansa miként tudnák kivonni bevételi részesedését a United Airlines-szal közös vállalatából.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Legolvasottabb

Óriási a baj: Nagy Márton 2,5 százalékra rontotta a GDP-növekedést

Hatalmas gáz- és olajmezőre bukkantak a tengeren

Kiderült, mennyit visz haza ma egy átlag magyar

Kritikus lehet az idei nyár Európában, be kell húzni a féket

Nagy Márton újratervezett, nem várt reakció érkezett a forinttól

Nagy a baj: rendkívüli kormányülést hívtak össze a megállíthatatlanul terjedő vírus miatt

Megvan a bűnös, ez okozta a pénteki borzalmas földindulást

Kiderült, mennyi bevétele volt tavaly Zelenszkijnek

Rémesen indul a hét: összeomlott a japán tőzsde
