Molnár Csaba úgy fogalmazott: az állam az adófizetők pénzéből vásárolja meg a pénzintézetet, amihez az adófizetők pénzéből nyújt hitelt és vállal kezességet. Hangsúlyozta, mindezt úgy teszik, hogy nem tudják, mennyibe fog kerülni a pénzintézet, hiszen Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter elismerte, hogy még át sem világították a bankot. A DK véleménye szerint ez akár a korrupció vagy a hűtlen kezelés gyanúját is felvetheti - jelentette ki.

Arra az érvre, amely szerint nemzeti érdek, hogy a bankrendszer többsége magyar tulajdonba kerüljön Molnár Csaba azt mondta, az európai tapasztalat ennek éppen az ellenkezőjét mutatja. Példaként említve a jelentős állami tulajdonú bankrendszerrel rendelkező Szlovéniát, Fehéroroszországot és Törökországot, amelyekben nagy állami bankmentő csomagokra volt szükség. Hozzátette, hogy azokban az országokban, mint Írország, Ciprus vagy Izland volt a legmélyebb a válság, ahol többségében hazai tulajdonban voltak a pénzintézetek, ugyanis nem léteztek olyan külföldi anyabankok, amelyek finanszírozni tudták volna a veszteségeket.

Az EP-képviselő szerint a miniszter már most elismerte, hogy végső soron a Budapest Bankot is privatizálni szeretnék. Úgy néz ki, hogy még mindig van olyan fideszes, aki nem kapott eleget a közvagyonból - fogalmazott.