A kormány úgy döntött, hogy négyszáz hátrányos helyzetű településen dolgozó 10 500 pedagógus és "az oktatást segítő kolléga" kap ilyen juttatást a hátrányos helyzetű diákok felzárkóztatásáért - idézte a miniszter bejelentését az MTI.
Június 2-ától, a járványhelyzet javulásával lehetővé vált ugyan egyéni vagy kiscsoportos foglalkozások megszervezése az iskolákban, hogy a gyerekek szükség esetén pótolni tudják a lemaradást, de a tanulók egy része, a leghátrányosabb településeken élők, nem tudták kellően elsajátítani a tananyagot.
Motiválják a tanárokat, hogy korrepetálják a diákokat
Kásler szerint a kormány több mint hatmilliárd forintos programjának éppen az a célja, hogy ezek a hátrányos helyzetben élő gyerekek be tudják hozni a lemaradást, minél kevesebben hagyják el az iskolát végzettség nélkül, egyben támogassák a pedagógusok helyben és pályán maradását. Az érintett települések állami fenntartású iskoláiban dolgozó több mint tízezer tanár ezért a - január 31-éig tartó - felzárkóztató munkájáért kapja a bruttó 500 ezer forintos egyszeri juttatást - tette hozzá a miniszter.
A miniszter a videóban sikeres tanévet kívánt az ország valamennyi pedagógusának, a diákoknak pedig azt, hogy gazdagodjanak ismeretekben is és lélekben is.
A PDSZ 100 ezret kért minden tanárnak
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) levélben kérte augusztus elején az Emmitől és az ITM-től, hogy a kormányzat által sikeresnek ítélt digitális oktatási időszak végrehajtó szereplőinek felmerült költségeit, egyszeri készpénz vagy béren kívüli juttatás (cafeteria) formájában ellensúlyozzák. A szakszervezet felmérése azt mutatta, a pedagógusok az iskolabezárások ideje alatt jelentős többletmunkát végeztek, munkavégzésükhöz jellemzően saját eszközeiket, infrastruktúrájukat használták, azt sok esetben saját költségükre voltak kénytelenek fejleszteni. A PDSZ pedagógusonként nettó 100 ezer forint értékű egyszeri juttatás kifizetését kérte.Külföldről hozzák ide a vírust
Kásler Miklós beszélt a koronavírus-járványról és a várható intézkedésekről is, mert "rendkívül dinamikusan emelkedik" a fertőzés a világ legtöbb részén. Magyarország közvetlen környezetében is nő a fertőzöttek száma, ami rendkívüli veszélyt jelent az országra, mert az onnan idelátogatók magukkal hozzák a vírust.
Készültségi állapotban kell maradni, ami a miniszter szerint azt jelenti, hogy folyamatosan figyelik a járvánnyal kapcsolatos összes körülményt, és - ennek megfelelően - rendkívül gyorsan meghozza a kormány a megfelelő intézkedéseket.
Az oltóanyaggal kapcsolatban a miniszter közölte, hogy biztató klinikai vizsgálatok, kutatások indultak el, amelyeknek várják az eredményét. Magyarországon csak akkor kerül majd forgalomba az oltás, ha hatásos lesz, az emberi szervezetre semmilyen káros hatása nincs, és még késői szövődményeket sem okoz - idézte Kásler Miklóst az MTI.