2015 közepén a cégvezetők arra a kérdésre, hogy 2008-hoz viszonyítva tevékenységük visszaesése mekkora - felmérés szerint - azt válaszolták, hogy a mostani tevékenységük nagysága az akkorinak átlagosan mintegy 66 százalékát éri el. Természetesen nagy a szóródás, a vállalkozók 29 százaléka mondta azt, hogy 7 év elteltével tulajdonképpen nem történt visszaesés működésükben, sőt néhányan még növelni is tudták a teljesítményüket. Ugyanakkor ugyanilyen arányban vallották a vezetők azt, hogy 50 százaléknál is nagyobb teljesítménycsökkenést kellett a cégüknek elszenvedni.

Amennyiben ágazatonként nézzük a 2008 óta eltelt időszak változásait, akkor természetesen látszik különbség. Míg a szállítás, raktározás területén 89 százalékos mélypontra, addig az ipari ágazatok esetében 63 százalékra esett vissza a teljesítmény. Az ingatlanügyletekkel foglalkozó cégek nagy része komolyabb összeomlást jeleztek.

A "hogyan látják jelenlegi teljesítményüket 2008-hoz képest" kérdésre válaszolva a cégvezetők 2011-ben még jelentős csökkenésről számoltak be - az átlagérték 81 százalék volt. Ez a mostani - 2015 júniusi - mérés szerint már 108 százalék.Azaz a cégvezetők úgy látják, hogy sikerült túljutniuk a gazdasági válság okozta hullámvölgyön, és erősíteni tudták cégüket.

A magyarországi gazdasági előrejelzések - így a Policy Agenda aktuális prognózisa - szerint a gazdasági növekedésünk pályáját figyelembe véve a negyedik negyedévre 2 százalék körüli GDP bővülésnek van realitása, míg az egész évben a bruttó hazai termék 3 százalékot el nem érve nőhet. A jövő év egészében azonban újra csak 2 százalék körül lehet a GDP emelkedés. Ezzel a magyar gazdaság ismét olyan pályára kerül, amely a környező országoknál lassabb fejlődést jelent, azaz sajnálatos módon visszatér a lassulás folyamata. Ez nyilván érezhető lesz a cégeknek a teljesítménynövekedésükkel kapcsolatos várakozásaikban is.