Az eredmények szerint a Fidesz szavazói körében többségben (60 százalék) azok, akik szerint épüljön fel a kerítés, és mindössze fele annyian vannak, akik szerint ne épüljön (31 százalék).
A Jobbik szavazói is hasonlóan gondolkodnak, ott 51:47 százalék az arány. Leginkább az MSZP-s és az LMP-s szavazók gondolják úgy, hogy ne épüljön fel a kerítés (80, illetve 79 százalék).
A többség szerint a szerb-magyar határra tervezett kerítés inkább figyelemelterelés véget készül, és célja nem a menekültek megállítása. A megkérdezettek több mint fele (54 százalék) ért egyet az erre vonatkozó állítással, míg csupán kevesebb, mint harmaduk (30 százalék) gondolja másként.
A megkérdezettek kétharmada (67 százalék) alkalmatlannak gondolja a szerb-magyar határra tervezett kerítést arra, hogy megállítsa a menekülteket. Mindössze a megkérdezettek közel negyede (23 százalék) gondolja azt, hogy a kerítés valamennyire alkalmas lesz arra, hogy ellássa legfontosabb feladatát.
A kerítés ügyében a társadalom két részre szakadt: azonosítható egy menekültellenes és egy menekültekkel szolidáris csoport. Ezen csoportok közel azonos méretűek, bár azok akik szolidárisak némileg többen vannak. A szolidáris csoport tagjai inkább egyetértenek azzal az a két állítással, hogy "Huszonöt éve már lebontottunk egy vasfüggönyt, hiba lenne egy másikat felépíteni", illetve hogy "1956-ban befogadta a világ a magyar menekülteket, így nekünk is szolidárisnak kell lenni".
A menekültellenesek csoportja viszont inkább ért egyet azon állításokkal, hogy "A határainkra érkező menekültáradatot meg kell állítani", és az "Életveszély elől menekülőket be kell fogadnunk, de akik a könnyebb megélhetésért jönnek, azokat nem" - állapították meg az elemzők.