A feldolgozóipari ágazatok márciusi belföldi értékesítési árai februárhoz viszonyítva összességében 1,1 százalékkal emelkedtek. Árnövekedést tapasztalt a statisztikai hivatal a kokszgyártás, kőolaj-feldolgozásban (4,1 százalék), a vegyi anyag, termék gyártásában (2,6 százalék), és a járműgyártásban (0,7 százalék). Estek az árak a gép, gépi berendezés gyártása (1,7 százalék), a számítógép, elektronikai, optikai termék gyártása (1,0 százalék), és a textil- és bőripar (0,1 százalék) területén; nem változtak az élelmiszeriparban és a gyógyszergyártásban. Az ipar belföldi értékesítésében jelentős súlyt képviselő villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás ágban a termelői árak márciusban az előző havihoz képest 1,8 százalékkal csökkentek.
A 2011. azonos időszakival összehasonlítva a feldolgozóipari ágazatok márciusi belföldi értékesítését 8,3 százalékos áremelkedés jellemezte; ezen belül a legnagyobb mértékűt ismét a kokszgyártás, kőolaj-feldolgozásban (31,1 százalék), a vegyi anyag, termék gyártásában (12,0 százalék), valamint a számítógép, elektronikai, optikai termék gyártásában (8,6 százalék) mértük. 2011 márciusához viszonyítva 4,7 százalékkal alacsonyabbak lettek az árak az egyéb feldolgozóipar és javításban, 3,0 százalékkal a textil- és bőriparban, illetve 1,4 százalékkal a gyógyszergyártásban. A többi feldolgozóipari ágazatban 1,7 és 4,5 százalék között nőttek az árak. A villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás árai 6,1 százalékkal voltak magasabbak az egy évvel korábbiakhoz képest.
Az ipar forintban mért exportértékesítési árai 2012 márciusában az előző havihoz képest 0,3 százalékkal emelkedtek, a 2011. márciusinál 5,8 százalékkal magasabbak voltak. Hazai fizetőeszközünk egy hónap alatt az euróhoz mérten 0,5, az amerikai dollárhoz képest 0,6 százalékkal; a 2011 márciusában jegyzett árfolyamokhoz viszonyítva az euróhoz mérten 7,9, a dollárhoz mérten 14,4 százalékkal gyengült.