Bár portfólió kialakítása lenne ajánlott a vállalati megtakarítások esetében, a hazai kkv-k döntő része betétekben tartja a megtakarításait. Ez persze érthető − hívták fel a figyelmet az OTP-nél −, hiszen a vállalkozásoknak jellemzően csak átmenetileg keletkeznek megtakarításai (például szezonalitásból fakadóan), így a céges megtakarítások döntő többsége rövid lejáratú betét. Az ügyfélek pénzügyi ismereteitől, kockázatviselési képességétől és hajlandóságától, az elvárt hozamtól és futamidőtől függően ugyanakkor szóba jöhetnek egyéb befektetési formák is, ezekhez ugyanakkor fontos a befektetési tanácsadók szerepe − hangsúlyozták a Raiffeisennél. A tanácsadás során a kockázatvállalási hajlandóságtól, a megtakarítási időszak hosszától, valamint az adott futamidőre elvárt hozam mértékétől függően egyedileg érdemes meghatározni, hogy milyen megtakarítási forma ideális az adott vállalkozói ügyfél számára − hangsúlyozták az UniCreditnél. A Citibank vállalati üzletágának tapasztalatai szerint jellemzően a tőkevédett befektetéseket/megtakarításokat preferálják a vállalatok, ám még ezeken a termékeken belül is túlreprezentált a betéti oldal. Fontos szempont, hogy a lekötött betét futamideje rugalmasan választható, és az összeg könnyen mozgósítható, így magas likviditást biztosít. Az alternatív megoldások ellen szól az MKB szerint, hogy a jelen gazdasági környezetben a bankok fokozott forrásbevonási igényei miatt nehéz a betétnél jobb megtakarítási lehetőséget találni.

A likviditást legjobban a folyószámlán őrzött pénz tudja biztosítani, ám ez a konstrukció jellemzően nem kamatozik vagy csak minimális hozamot kínál. A bankok tapasztalatai szerint a látra szóló betétre kínált kamat mértéke a vállalkozások csak kis részénél tekinthető fontosnak, a mikrovállalkozások elsősorban a költségekre érzékenyek. A látra szóló betéti kamat leginkább az intenzívebb forgalmú vállalatoknál, illetve − miként arra az UniCreditnél felhívták a figyelmünket − bizonyos speciális tevékenységű vállalati kör esetén lehet komoly érv a bankválasztásban. Aligha véletlen, hogy a Volksbank tapasztalatai szerint inkább a nagyobb cégeknél jellemző, hogy a látra szóló betétre fizetendő kamat mértéke is része a számlavezetési kondiciókról szóló tárgyalásnak.

Ugyanakkor a bankok egy része ma már a számlacsomagjai között kínál olyan opciókat is, amelyek része a magasabb látra szóló kamat. A Raiffeisen Kamathegyező megtakarítási számlával a látra szóló kamatnál magasabb kamatot érhetnek el a vállalkozások anélkül, hogy konkrét lekötési időtartamot határoznának meg. Az Erste Banknál pedig a Válogatás számlacsomag egyik kedvezménycsomagja kínál lényegesen magasabb látra szóló kamatlábat a standard látra szóló kamatlábhoz képest.