Április 6-án, szerdán 10 óra 50 perckor szereztek tudomást a Városliget Zrt.-től a Városligeti-tónál történt "sajnálatos eseményről" és haladéktalanul a közcsatornákba terelték a Széchenyi fürdőből a tó felé áramló vizet - idézi az MTI a cég közleményét.
Az ügy szempontjából releváns időszakban a fürdőben nem történt üzemzavar. A kommunális szennyvizet külön bekötésen keresztül vezetik közvetlenül a közcsatorna-hálózatba, míg a Városligeti-tó felé a használt medencevizet vezetik el "a megszokott gyakorlat szerint". A rendszer biztosítja, hogy a használt medencevíz soha ne keveredjen a kommunális szennyvízzel.
A társaság vezetése minden segítséget megad a halpusztulás kivizsgálásához és messzemenően együttműködik a kijelölt szervek, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság katasztrófavédelmi hatóság osztályának és a Pest Megyei Kormányhivatal Gödöllői Járási Hivatala élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi osztályának szakembereivel.
Külső, akkreditált laboratórium mintát vett a hatóság által kiadott vízjogi üzemeltetési engedélyben meghatározott komponensekre. Ezenkívül a BGYH saját akkreditált laboratóriuma is bekapcsolódott a vizsgálatba és több ponton - a kibocsátási helynél lévő kormányzóaknából, a Városligeti-tó befolyónál és a Robinson étteremnél mintát vett.
Közölték, hogy a külső, akkreditált labor előzetes vizsgálati eredményei szerint a hatóság által megállapított határérték feletti kibocsátás nem történt, szennyezett víz Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. által nem került a tóba. A saját laboratóriumuk előzetes eredményei és a bakteriológiai vizsgálatok is ezt támasztják alá.
A végleges laboratóriumi eredmények megérkezéséig további nyilatkozatot a BGYH nem tesz.