A vizsgált részindexek kettő kivételével növekedtek augusztushoz képest - derül ki a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság friss jelentéséből. Miközben a magyar bmi értékei idén néhány kilengéstől eltekintve 50 pont felettiek, a régió más országaiban, illetve az eurózónában lényegében tavaly év vége óta csökkenést jeleznek az indexek. Az index 50 pontos értéke jelzi a szektor stagnálását, e fölötti értékek bővülésre, alatti értékek a szektor zsugorodására utalnak. (Az euróövezeti adatokat ide kattintva érheti el.)
A kilátásokat illetően különösen fontos, hogy alakultak a megrendelések. Az index új rendelések alindexe erősebben nőtt, az új rendelések állománya így már ötödször növekedett az idei évben, és hatodszorra az elmúlt tizenegy hónapban.
Kapcsolódó
A külpiaci mutatók közül az importindex értéke csökkent augusztushoz képest, de zsinórban nyolcadszor jelzi az import mennyiségének növekedését. A másik külpiaci mutató, az exportindex esetében kedvezőbb folyamatról beszélhetünk. Az index értéke erősebben emelkedett az előző hónaphoz képest, és elmozdult az 50,0 pont közeléből az index. A szezonális kiigazításnak köszönhetően az idei áprilisi érték 50,0 pont lett, így az index értéke 40 hónapja nem csökkent.
A termelési mennyiség indexe csökkent augusztusi értékéhez képest, de így is zsinórban ötödik hónapja jelzi a termelt mennyiség emelkedését.
A vásárolt készletek növekedni kezdtek a 2012 augusztusban tapasztalt csökkenést követően, ötödször az idei évben.
A foglalkoztatottság alindexe július-augusztusban csökkent, de szeptemberben azonban újból növekedést mutatott.