A nemzeti fejlesztési miniszternek a Magyar Közlönyben megjelent rendelete a megújuló forrásból származó áramtermelés - pályázati úton történő - támogatását tartalmazza. A rendelet azonban hiába terjed ki a szél- és a napenergiára is, ha a kormány letiltotta a szélenergiát, olyannyira, hogy a következő két évben ilyen erőmű létesítésére és bővítésére nem adható ki engedély. Így a rendelet által szabályozott pályázati rendszer gyakorlatilag csak a napenergiai fejlesztések támogatására terjed ki.
A pályázati eljárás céljai között szerepel a támogatási jogosultságok - üzemgazdasági és nemzetgazdasági szempontból hatékony, átlátható, befolyásmentes, az egyenlő bánásmód követelményének megfelelő - szétosztása, a korlátozott lehetőségekre való tekintettel. Feltétel, hogy a villamosenergia-rendszer szabályozható és biztonságos működése továbbra is fenntartható legyen.
A benyújtott pályázatokat 5 tagú bizottság értékeli. A bizottság elnöke a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási
Hivatal (MEKH) elnöke, egy tagot az illetékes miniszter jelöl, míg a további három tag a hivatal alkalmazottja. A rendelet melléklete tartalmazza a pályázatra fordítható pénzt, három kategóriában. A kötelező átvétel garantálása mellett évi 20 milliárd forint támogatás osztható ki, de 2018-tól minden évben csökken ez az összeg az előző évben, illetve években kiosztott támogatással.
A pályázati eljárás nélkül kiosztható, prémium típusú új támogatásra 10 milliárd forint áll rendelkezésre 2021-ig, de itt is ugyan az a metódus: az előző évek kiadásai folyamatosan apasztják a 10 milliárdot. Végül a kötelező átvétel nélküli "normál" támogatási pályázatok összege 15 milliárd forint, amely szintén csökken az évente kiosztott összegekkel.