A horganyzott kerítés a föld alatt másfél, míg a föld felett három méter magasan húzzák fel a szerb-magyar határtól 2,5 méterre. A határzár tetejére egy 70 centiméteres úgynevezett NATO-drót is kerül. A szerb-magyar határtól 10 méteres szakaszt vesznek igénybe.
Kétféle határzár létesül, a nehezen megközelíthető, mocsaras szakaszon (30-40 kilométeren) másfajta határzár lesz, mint az átjárható szakaszokon, amelyeket az embercsempészek is ismernek és megjelölnek. Ez utóbbi szakaszokon "horgonyzott határzár" lesz. A nehez járható szakaszokon pedig pengés drótkerítés lesz - tudósított az Index.
A kerítés felhúzásához 98 ezer négyzetméter, vagyis 100 hektárnyi magánterületet vesznek igénybe. A tulajdonosokat kétféle címen kárpótolják: egyrészt mindenki kap egy egyszeri kártalanítási összeget, később pedig területhasználati díjat. Lázár szerint a kisajátításért 160-170 forintot fizetnek négyzetméterenként, és bár lehetőség van további egyeztetésre bíróságon, de ennek nincs halasztó hatálya, a munka megkezdődik. A magyar honvédség több száz fővel építi a kerítést - mondta Lázár János. A szerb oldalon táblák jelzik majd a legális határátkelőhelyeket, így aki menekült, az továbbra is beléphet az ország területére - idézte a politikust az Index.