Navracsics elismerte, "folyamatos kiigazításokra" van szükség, amely alkalmazkodik a közigazgatási, önkormányzati, igazságügyi reform gyakorlati megvalósításaihoz. A közigazgatás "gyengeségi listája" 9 pontban rögzíti azt, hogy min kell változtatni a "jó állam" kormányzati koncepció megvalósításához. A 12.0-s program szerint ugyanis nem elég gyorsak az államigazgatási eljárások, hiányzik a visszacsatolás arról, hogy mennyire működőképes és hatékony az átalakítás, azaz a gazdasági világválság elhúzódása, az államadósság csökkentése, a költségvetési egyensúly fenntartása, az állami feladatrendszer bővülése túl sok erőforrást emészt fel, így "a minőségi fejlesztésekre már nem jut" elegendő kapacitás - fogalmaz a Magyary Program 12.0.

A terv azt is kritikaként jegyzi meg elődjével kapcsolatban, hogy a túlterhelés miatt gyakoriak a határidőcsúszások, rendkívül lassan történik a fejlesztési források lehívása és sok a formális érdekegyeztetés. A program végrehajtásának eddigi tapasztalatai alapján, tehát még egyszerűbb ügyintézésre, még átláthatóbb feladatokra és azokhoz igazított közigazgatási szervezetre, "megbecsültebb és szakmailag képzett tisztviselőkre" van szükség. A közigazgatás-fejlesztési program nemzetközi elismertsége, egyfajta nemzetközi szabadalom lehetne - fogalmazott Navracsics, miután az OECD már korábban jelezte, hogy együttműködne a magyar kormánnyal, mert más országok közigazgatás-fejlesztési programjaihoz képest a Magyary programmal egyfajta jó "know-how" szerepet tud betölteni.

A közigazgatási eljárások, az ügyintézés egyszerűsítésében ugyanakkor a kormány még nem tart "az ideálisnak tartott állapotnál" - mondta a miniszter. Az ország versenyképességének javításához ugyanis elengedhetetlen a bürokrácia csökkentése, amely jelenleg még fékezi a gazdasági növekedést. Az eddigi eredményeket illetően a lakossági ügyintézésben viszont összesen 228 ügy intézése lett egyszerűbb (gyermekvállalással, munkavállalással, adózással, szociális ellátásokkal, okmánykiadással, házasságkötéssel, örökbefogadással kapcsolatosak), a gazdasági szereplők adminisztrációs terhei a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) "Egyszerű Állam" programjának köszönhetően több százmilliárd forinttal csökkentek.

Továbbá 2011 januárjában megnyíltak a kormányablakok. Összesen 29 helyen működik ilyen jelenleg, ahol már csaknem félmillió ember ügyintézésére van lehetőség. Számuk a tervek szerint 2014-re 300-ra bővül, az ott elintézhető ügyek pedig megsokszorozódik, akár 2500-at lehet majd intézni egy helyen a tervezett egyablakos rendszerben. A lakosok - különösen a vidéken élő emberek - számára ugyancsak egyszerűsítését, az ügyintézés elérhetőségét szolgálják majd 2013-tól a járási hivatalok is - fogalmaz a dokumentáció.