A háziorvosok által felírható valamennyi gyógyszert ingyenessé tenné a 65 év feletti nyugdíjasok számára az MSZP. A szocialisták az Emberi Erőforrások Minisztériuma adatai alapján úgy számolnak, a 65 év feletti nyugdíjasok ingyenes gyógyszerellátása évente kevesebb, mint 20 milliárd forintból, vagyis egy fél stadion árából megvalósítható lenne.
A DK egészségügyi kabinetvezetője a televízió műsorában árnyalta a képet a szocialisták javaslatával kapcsolatban. László Imre szerint a gyógyszertámogatás önmagában kevés, teljes nyugdíjrendszerre van szükség, aminek eredményeként az emberek egy élet munkája után tisztességes ellátást kaphatnak. De az ingyenes gyógyszer sem épp annyiba kerülne a DK-s politikus szerint, mint ahogy azt az MSZP kiszámolta: a nyugdíjasok gyógyszerellátásának ingyenessé tétele összességében legalább 50 milliárdjába kerülne a költségvetésnek. A DK-s szakpolitikus szerint 120-150 ezer forint alapnyugdíjat is kaphatnának a nyugdíjasok, ha a DK elképzeléseinek megfelelően történne a nyugdíjrendszer átalakítása.
A nyugdíjasok üdvözlik, ha egy választásra készülő párt felismeri, hogy az idősek számára fontos probléma a gyógyszerellátás - ezt már az Életet az Éveknek Klubszövetség elnöke mondta, aki rámutatott, nagyon magas azoknak a nyugdíjasoknak az aránya, akiknek a nyugdíjellátása nem hogy a 100, de a 80 ezer forintot sem éri el. Hegyesiné Orsós Éva szerint akár 65 év felett, akár más korhatárral, akár alanyi jogon, akár rászorultság alapján kerülne egy ilyen intézkedés bevezetésre, önmagában nagyon fontos, hogy egy párt foglalkozik ezzel a kérdéssel.
Felvállalhatatlan konfliktusokat szülne a háziorvosok és betegeik között egy olyan intézkedés, amely térítésmentessé, vagyis államilag támogatottá tenné a 65 év felettiek számára a gyógyszerellátást - vélekedett ugyanebben az adásban az Együtt szakpolitikusa. Komáromi Zoltán szerint például egy olyan család esetében, ahol az egyik, vagy akár mindkét szülő munkanélküli, és nincs pénzük kifizetni a gyerek gyógyszerét, a háziorvosnak rimánkodnának majd a szülők, hogy a nagypapa nevére írják fel a gyógyszert. A háziorvosként praktizáló Komáromi szerint sokkal igazságosabb lenne egy olyan rendszert bevezetni, amely azokat támogatja, akik valóban betegek.