A közleményben a kormányhatározat-tervezetben megfogalmazott további javaslatok között említették, hogy a kormány tegye lehetővé a kedvezményes internet-alapcsomag bevezetését, épüljön ki minden településen ingyenes wifi-szolgáltatás, készüljön törvényjavaslat a netsemlegességről, valamint átfogó digitális oktatási stratégia.
Javasolják, hogy induljon program az oktatási intézmények belső wifi-hálózatának fejlesztésére, készüljön digitális gyermekvédelmi stratégia a gyermekek védelmének erősítése érdekében, készüljön el a gyermekek védelmével összefüggő jogszabályok utólagos hatásvizsgálata is, valamint az internetes zaklatás a jövőben minősüljön önálló bűncselekménynek.
A magyar startup cégek befektetői részesüljenek adókedvezményben, az internetes kereskedelem és az online fizetés biztonsága érdekében hozzák nyilvánosságra a jogszabálysértő vállalkozások listáját, valamint újuljon meg és váljon az elektronikus közigazgatási szolgáltatások központi portáljává a magyarorszag.hu honlap.
A javaslatcsomag egyik eleme, hogy jöjjön létre éjjel-nappal elérhető ügyfélszolgálat, amelynek segítségével mindenki szakértő segítséget kaphat az online ügyintézéshez, készüljön kormányrendelet a nyílt szabványokra és nyílt forráskódra épülő szoftverek állami intézményekben történő használatának bővítéséről, s a kabinet kezdeményezzen közös európai fellépést és jogszabály-módosításokat, valamint saját hatáskörben tegyen meg mindent annak érdekében, hogy megszüntesse a globális internetes vállalkozások adóelkerülő gyakorlatait.
Orbán Viktor miniszterelnök tavaly október 31-én jelentette be, hogy a kormány a következő év elején nemzeti konzultációt (InternetKon) indít a magyar internet jövőjéről. A 2015 januárjában megkezdett konzultációs folyamat során a kormány a polgárokkal, a szakmai és civil szervezetekkel, vállalkozásokkal kívánta megvitatni a magyar internet jövőjét, illetve - szélesebb értelemben - a digitális fejlesztéseket érintő kérdéseket.
Az InternetKon 2015 őszén sikeresen lezárult - közölte a KTK. A polgárok és az érintett szervezetek a digitális fejlesztések legfontosabb kérdéseiben kifejtették véleményüket. Az emberek akaratnyilvánítása a magyar internet jövőjét illetően világos és egyértelmű volt: a világháló legyen mindenki számára hozzáférhető és megfizethető, segítse az oktatást és a fiatalokat, és ne fenyegesse gyermekeink biztonságát. A közlemény szerint a nemzeti konzultáció kérdéssorára, a számos szakmai konferenciával és egyeztetéssel kísért InternetKon20 kérdéseire 32 ezer polgár válaszolt.