A Magyar Nemzet kedden forrásmegjelölés nélkül azt írta: Simon Gábor 2009. április 10-én 575 ezer eurót és 163 ezer dollárt helyezett el Ausztriában nyitott értékpapírszámláira, 2013. október 16-án betétszámlájának egyenlege 770 ezer eurót tett ki, több mint 240 millió forintot.

A napilap szerint Simon Gábor korábbi vagyonbevallásai alapján sem mutatható ki, hogy honnan származik a pénz, és a képviselő jelenlegi vagyonbevallásában sem szerepelteti azt.

A Magyar Nemzet főszerkesztőjének, Liszkay Gábornak a kezdeményezésére vagyonvizsgálati eljárás indul Simon Gábor ügyében - közölte Rubovszky György, az Országgyűlés mentelmi bizottságának KDNP-s elnöke. Hozzátette: elküldte a megkeresést Simon Gábornak, a levelet az Országgyűlés futárszolgálatával próbálta meg kézbesíttetni, ám nem járt sikerrel, a kézbesítést újra megkísérlik. A bizottság jövő kedden ül össze.

A szocialista párt kedd esti közleménye szerint jelenleg nem tudható minden kétséget kizáróan, hogy mi igaz a megjelent állításokból, de "az MSZP mindent megtesz annak érdekében, hogy mielőbb kiderüljön az igazság".

Az MSZP vezetése kezdeményezte a párt illetékes testületeinek összehívását csütörtökre, hogy meghallgassák Simon Gábort, majd haladéktalanul megtegyék a szükséges lépéseket - írták.

A politikus az MSZP vezetésének kezdeményezésére felfüggesztette párttagságát és minden párttisztségét.

Az MTI kedden többször kereste Simon Gábort, de nem sikerült elérnie.

Az ügy MSZP-n belüli kivizsgálását nehezíti, hogy Mesterházy Attila az Egyesült Államokban tárgyal.

A hvg.hu kedden azt írta: távoznia kell a közéletből Simon Gábornak. A lap információi szerint erről egy a baloldali ellenzéki pártok tagjaiból álló válságstáb döntött. Jávor Benedek, a Párbeszéd Magyarországért társelnöke kedden ugyancsak azt mondta, úgy tudja, az MSZP megválik Simon Gábortól, és indulása nem kívánatos a tavaszi választáson.

Az MTI értesülése szerint kedden Molnár Zsolt MSZP-kampányfőnök beszélt Simonnal.

Kormánypárti és ellenzéki politikusok is bírálatot fogalmaztak meg az üggyel kapcsolatban. Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője azt közölte: "várjuk az MSZP tisztázó válaszát. Nekik kell megmondaniuk, hogy ebből mi igaz, és mi az, ami nem."

Jávor Benedek, a PM társelnöke szerint is szükség van az ügy tisztázására, az MSZP-nek lépnie kell.

A Jobbik azt kezdeményezi, hogy legyen rendszeres vagyonosodási vizsgálat a jövőben minden magyar parlamenti képviselőnél, kormánytagnál, valamint hozzátartozóiknál - közölte Mirkóczki Ádám országgyűlési képviselő.

Az LMP társelnöke, Schiffer András is azt javasolta: az adóhatóság kezdjen vagyonosodási vizsgálatot az elmúlt tíz év politikai elitjével szemben.

Gréczy Zsolt, a DK szóvivője úgy nyilatkozott: ha igazak a Simon Gáborról szóló hírek, akkor az MSZP elnökhelyettesének távoznia kell a közéletből.

A baloldali összefogásban részt vevő Magyar Liberális Párt közleményében azt írta: Simon Gábor hibázott, és hibájáért vállalnia kell a felelősséget.

Simon Gábor egy évtizede a szocialisták egyik vezető politikusa. 2002 óta országgyűlési képviselő, 2008 és 2010 között munkaügyi államtitkár volt. 2004-től elnökhelyettessé választásáig az MSZP választmányát vezette, 2012 márciusa óta a szocialista párt második embere. Jelenleg a parlament fogyasztóvédelmi bizottságának elnöke, és a baloldali összefogás képviselőjelöltje a XVIII. kerületben, valamint a közös lista 12. helyének várományosa.

Vagyonnyilatkozatában egy XVIII. kerületi, 97 négyzetméteres és egy XII. kerületi, 120 négyzetméteres társasházi lakást, valamint egy balatonszemesi üdülőt tüntet fel, ezenkívül felerészben tulajdonosa egy soproni kiskertnek. Bevallása szerint 8 millió forint megtakarítása és befektetése van, 9 millió forintja pénzintézeti számlán, valamint 5 millió forint más szerződés alapján fennálló pénzkövetelése. Magánszemélyeknek 12 millióval tartozik. Külföldi megtakarításról nem számolt be.